Elsősorban nonprofit szervezeteket vár a cég a Galilelo projektjébe – írta a Biztonságportál.
Hirdetés
 

Elsősorban nonprofit szervezetek weboldalainak biztosítana ingyenes védelmet az elosztott szolgáltatásmegtagadási támadásokkal (Distributed Denial of Service – DDoS) szemben a CloudFlare Galileo projektje – írta a Biztonságportál.

És hogy ez mennyire nem periferikus probléma, jól mutatja az a tavaly tavaszi súlyos incidens, melynek során épp egy nonprofit szervezet, a Spamhaus oldalai ellen indítottak súlyos DDoS támadást. A Spamhaus elleni támadás mutatott rá többek között arra, hogy egy ilyen incidenseknek komoly kihatásai lehetnek az egész internet működésére. Kiderült ugyanis, hogy a Spamhaus elleni támadásokkor veszélybe kerültek az ún. DNS szerverek is (Domain Name Server), melyek az internet működésének kritikus fontosságú elemei, mivel a névfordításért felelősek.

Ráadásul épp a tavaly augusztusi Black Hat konferencián mutattak be arra módszereket, hogy fillérekből össze lehet hozni egy olyan botnetet, amivel többek között erős DDoS támadásokat lehet indítani.

Ingyenes védelem a felhőből

A Google tavaly októberben jelentette be, hogy bizonyos oldalak esetében lehetővé teszi a DDoS-védelem megvalósítását saját, kiterjedt infrastruktúrájának és DDoS-biztonsági megoldásainak bevonásával. Most a Google példáját követve egy elsősorban teljesítményoptimalizáló és felhős biztonsági megoldásokra szakosodott startup, a 2009-ben alapított CloudFare is ingyenes anti-DDoS szolgáltatását nyújt.

A CloudFlare Galileo projektjének célja, hogy segítséget nyújtson azon weboldalak üzemeltetéséhez, amelyek a nyilvánosság számára értékes tartalmakat közvetítenek. A projektbe olyan webhelyek vehetők fel, amelyek híradással, közösségi és társadalmi tevékenységekkel foglalkoznak, vagy különféle politikai, kulturális és művészeti témákat karolnak fel – elsősorban nonprofit módon.

A projektbe bekapcsolódó weboldalak nevét biztonsági okokból nem hozzák nyilvánosságra. A regisztráció során igyekeznek körültekintően eljárni. A CloudFare közleménye szerint egy-egy weboldal jóváhagyása néhány órát, esetenként néhány napot vehet igénybe. A jóváhagyás után pedig azonnal kezdetét veszi a DDoS elleni védekezés.

A CloudFare tanácsadója, Kenneth R. Carter azzal magyarázta a projekt elindítását, hogy az elosztott szolgáltatásmegtagadási támadások gyakori eszközei a hacker vagy hacktivista csoportoknak, amelyek így tüntetnek különféle szervezetek vagy azok intézkedései ellen. Ugyanakkor a célpontba állított weboldalak mögött gyakorta nem állnak rendelkezésre azok az erőforrások, amelyek szükségesek lennének a kellő szintű védelem kiépítéséhez. Ezen akar javítani a Galileo projekt. A projektet több szervezet, köztük a Mozilla is támogatja.

A projektben alapszintű védelmet kapnak a belépő szervezetek, de ha kiegészítő funkciókra is szükségük van, például SSL-támogatásra, akkor már fizetős szolgáltatást kell igénybe venniük. Erről a projekt rövid FAQ oldalán lehet tájékozódni.

Biztonság

Egymillió dollár felett kerestek az etikus hekkerek, de a Teslához nem nyúltak

A hétvégén Berlinben rendezett kiberbiztonsági versenyen összesen 29 nulladik napi sebezhetőséget tártak fel. A legértékesebb törésért önmagában 150 ezer dollár járt.
 
Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.