Egy friss videó betekintést nyújt a fejlesztési folyamatokba és a felhasznált technológiákba.

A Google különleges termékekért, projektekért felelős részlege, az Advanced Technology And Projects Group (ATAP) ismét hallatott magáról, és arról, hogy miként készül a sokat vitatott, darabokból összeálló mobilkészülék. A korábban a Motorola szervezetéhez tartozó egységet a Google jó érzékkel megtartotta és rábízta azokat a jövőbe mutató fejlesztéseket, amelyek meghatározhatják az elkövetkező évek tendenciáit.

Mágnesekben az erő

A legutóbbi videót a moduláris mobilkészülék eredeti ötletét felvető Phonebloks csapata készítette, akik a mai napig szoros kapcsolatban vannak a Google speciális csoportjával. A felvételen a Project Ara különböző szakértői szólalnak meg, és az is kiderül, hogy nagyjából milyen technikai megoldásokkal próbálják kivitelezni az egyébként sok kihívással járó fejlesztést.

Az egyik legnagyobb fejtörést továbbra is a modulok rögzítése okozza, és a videó tanúsága szerint az elektro-permanens mágnesek alkalmazása tűnik most a nyerő ötletnek. Ez azt is jelenti, hogy jelenlegi állás szerint nem lesz szükség hátlapra, hiszen az ATAP dizájncsapatának vezetője szerint a modulok adják ennek a terméknek a lényegét, ezért hiba lenne egy hátlap mögé rejteni a szerkezetet. A modulok oldását, kötését egy erre a célra létrehozott alkalmazással lehet majd vezérelni, de az app egyéb szerepet is fog kapni.

A 3D technológia is szerepet kap

Pár képsor alapján a modulok összeállításában, megtervezésében is ez az alkalmazás fog segíteni, és az egyik képernyőn megjelenő információ arról is árulkodik, hogy továbbra is három alapméretben gondolkodnak az ATAP szakemberei. A kicsi, közepes és nagy endoskeleton, vagyis váz a méretből adódóan eltérő mennyiségű modult képes fogadni, így a személyre szabhatóság már ott elkezdődik, amikor kiválasztjuk, hogy az igényeknek melyik méret felel meg a legjobban.

Végül megszólal az egyik 3D nyomtatásban érdekelt partner is, amiből kiderül, hogy a személyre szabás, az egyedi kivitel nem csak a modulok variálásában fog kimerülni, hanem lehetőség nyílik az alkotóelemek anyagának, felületének a megválasztására. Így kicsit emlékeztet az Moto X vásárlók által meghatározott külalakjára, dizájnjára, csak éppen itt a modulok hátlapján megjelenő ábrákban, képekben, vagy azok anyagában lesz, lehet választási lehetőség a megrendelőknek.

Azért az látszik, hogy még mindig nagyon messze vagyunk attól, hogy a Project Arából termék legyen, de lendületet adhat a folyamatoknak az az április 15-re tervezett fejlesztői konferencia (Mountain View, California), amihez ez a videó is próbál kedvet csinálni, és ahol az 

Konzumer tech

Megerősítette a Fehér Ház, nem elírás a 245 százalékos kínai importvám

A dolog ezen a szinten már régen értelmét vesztette, de az kétségtelen, hogy az értelmetlen rekordok is rekordok.
 
Hirdetés

Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban

A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.

A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.