Bemutatkozott a Motorola új mobilja, amit akár 504 lehetséges variációban is megrendelhetnek a vásárlók.
Nem sok meglepetést tartogatott a nagyközönségnek a Motorola, hiszen a Moto X leleplezésére szinte az összes fontos részlet ismertté vált a mobillal kapcsolatban. Az új készülék nem a csúcskategóriát célozza meg, a gyártó sokkal inkább az egyedi szoftveres megoldásokra koncentrált, illetve arra, hogy a vásárlók akár 504 verzióban is megrendelhessék a Moto X-et.

Szoftverben dob nagyot  A Motorola két évvel ezelőtt még közel 50 mobilt gyártott, mostanra azonban radikálisan lecsökkent a termékek száma, mivel a vezetőség szerint nem a mennyiség, hanem annak a kevés mobilnak a minősége és egyedisége számít. A Moto X így kinézetében (íves formák), anyagában különleges, viszont a 4,7 colos, 1280 × 720 képpont felbontású AMOLED kijelzője nem nevezhető kiemelkedőnek a mostani mezőnyben. A telefont a Qualcomm Snapdragon S4 Pro chipsetben elhelyezett kétmagos, 1,7 GHz-es Krait processzor hajtja, ami mellé 2 GB RAM, illetve választás szerint 16 vagy 32 GB, memóriakártyával nem bővíthető tárhely jár.


Az újdonságok, különlegességek inkább szoftveres oldalról jönnek: az egyik ilyen a 10 megapixeles kamerához kapcsolódik. A ClearPixel technológia arról gondoskodik, hogy a fotók rossz fényviszonyok közt is jó minőségűek legyenek, de említhetjük a Migrate nevű alkalmazást, ami az Android 2.2-nél újabb rendszerű mobilokról segít az összes adat áttöltését a Moto X-re. Korábbi cikkeinkben már említettük a kamerát indító csuklómozdulatot, ami az első tapasztalatok szerint csak ritkán hajlandó működni. 

A Motorola felmérései szerint egy átlagos mobilhasználó naponta 60-szor kapcsolja ki és be a kijelzőt, ezért alkották meg az Active Display funkciót. Ez kézbevétel után csoportosítva mutatja meg a kijelzőn a fontosabb történéseket, így sokkal gyorsabban, áttekinthetőbben juthatunk hozzá az információkhoz. Végül ott van a hangvezérlés: a telefon alvó módból aktiválható a megfelelő paranccsal (Ok, Google Now), aminek különlegessége, hogy a rendszer trenírozása után az csak a tulajdonosának hangjára fog hallgatni.



Igazi kaméleon 
A Moto X testreszabhatósága nem csak üres ígéret volt, hiszen meglepően sok szinten és módon tehető egyedivé a mobil. A megrendelők egy netes felületen dönthetik el, hogy mekkora tárhellyel, milyen színű előlappal (fekete vagy fehér), milyen hátlappal (18 verzióból választhatnak) kérik a telefont, a kamera, illetve az oldalsó gombok körüli színezés is megadható, illetve kérhetjük egy név vagy rövid üzenet gravírozását a hátlapra. Ennek eredményeként a Moto X összesen 504 verzióban érhető el, többek között ez az oka annak, hogy a gyártás, illetve az összeszerelés is az USA-ban történik, illetve hogy a készülék sajnos kizárólag az Egyesült Államokban érhető el. 

Úgy tűnik azonban, hogy Európa számára is van remény, mivel a Motorola vezetői a Moto X-et egy új brandként emlegetik, aminek a közeljövőben további termékei érkeznek és reméljük, hogy ebből már jut az öreg kontinensre is. A Moto X az Android 4.2.2-es verzióját használja minimális változtatások mellett, de a tegnapi bemutató során publikussá vált, hogy ebből a modellből is készül Google verzió, azaz olyan kivitel, ami a változtatásoktól mentes rendszerrel érkezik és a Play Store-ban lehet majd megvásárolni. A telefon USA összes nagy szolgáltatójánál elérhető lesz, a 16 GB-ost 200, a 32 gigabájtos modellt 250 dollárért lehet megvenni, mindkét esetben 2 éves előfizetés mellett.

Különleges funkciókkal jön a Motorola X 
Mi lesz veled, Motorola?
Nem volt túl jó vásár a Google-nek a Motorola 

Harry Smithnek hívnak? Akkor buktad ezt a szoftvermérnöki állást!

A mesterséges intelligenciát használó toborzószoftverek állítólag nem szeretik az angolszász nevet viselő férfi jelölteket.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.