Elon Musk bemutatta az intelligens autó egyik értelmét: távolról, over-the-air módon frissítik az egyik modelljüket, és az máris jobban gyorsul.

A fedélzeti computerrel már mindenki megbarátkozott. Erre már mindenféle alkalmazások is épülnek (fél éve például egy magyar fejlesztést mutattunk be).

A Tesla azonban messze túlment ezen, miközben egyáltalán nem vezető nélküli autót fejleszt. A "okosságnak" ugyanis csak egyik – bár kétségtelenül a leglátványosabb – eleme az, amikor egy autó úgy szlalomozik át fél városon, hogy a kormányánál nem ül senki. Van azonban számtalan más érdekes lehetőség is.

A Tesla vezére, Elon Musk egy Twitter-bejegyzésben tette közzé, hogy elkészítettek egy szoftverfrissítést a Tesla P85D modellhez, amit távolról, ún. over-the-air update formájában le is töltenek a modellekbe. A frissítés után javul az autó gyorsulása.

A Tesla modelljének van egy speciális üzemmódja, az Insane (elmebeteg, őrült), amely 3,2 másodperc alatt gyorsítja az autót 0-ról 60 mérföld/óra (mintegy 96,6 km/óra) sebességre. Már ez is elég elmebeteg, de most a frissítésnek köszönhetően mindössze 3,1 másodperc kell mindehhez.

Tehát vegyük át még egyszer!

Veszünk egy autót.

A fejlesztők rájönnek, hogy szoftveresen hogyan lehet még húzni a teljesítményen. Programoznak, hibajavítanak, majd anélkül, hogy bármit kellene tennünk, az autónkra telepítik.

Beülünk az autóba, melynek fedélzeti számítógépe közli velünk: "mától még gyorsabb vagyok". Nincs visszahívás, nincs szerviz, speciális kenőanyag, ráolvasás... Csak egy távoli frissítés, és minden más lesz.

Az már más kérdés, hogy kell-e ez nekünk.

Piaci hírek

Eladó az óriási genetikai adatbázis, kérdés, ki lesz a vevő és mit kezd vele

A nálunk is ismert 23andMe csődjét követően a tudósok remélik, hogy az új tulajdonos is hozzáférést biztosít nekik a 15 millió korábbi ügyfél genetikai adataihoz. Mások inkább amiatt aggódnak, hogy ki mindenki érdeklődhet még az értékes adatkészlet iránt.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.