Kezd beérni a Fortinet és a Palo Alto Networks kezdeményezése: újabb cégek csatlakoztak az általuk létrehozott Cyber Threat Alliance-hoz.

Idén májusban kezdeményezte a Fortinet és a Palo Alto Networks a Cyber Threat Alliance (CTA) szövetség létrehozását, amelyhez sikerült megnyerni a McAfee-t (Intel Security) és a Symantecet is. A szervezet szerepéről a Biztonságportál készített összefoglalót. A CTA hivatalos oldalán olvasható ismertető szerint a szervezet célja az, hogy gyártófüggetlen információcserélő platformot biztosítson a tagoknak ahhoz, hogy hatékonyabb védelmi módszereket dolgozhassanak ki.

Az összefogás persze alapvetően kényszer hatására született: a biztonsági piac szereplői ugyanis felismerték, hogy egyedül nem lesznek képesek megbirkózni a kiberbűnözés és a különféle kibertámadások globális térhódításával.

Nem az első kísérlet, de a legígéretesebb

Arra eddig is volt példa, ha csak eseti jelleggel is, hogy például malware-információkat osztottak meg egymás között a biztonsági cégek, sőt általános információcserélő platformokat is létrehozta. Ez utóbbiak azonban gyártó- vagy iparágspecifikus kezdeményezések voltak. Az AlienVault hozta létre az Open Threat Exchange (OTX) kezdeményezést, amely a csatlakozó tagoknak a fenyegetettségi adatok megosztását és elemzését ígéri. A HP ugyanezt a célt tűzte ki a tavaly szeptemberben létrehozott Threat Centrallal, amely szintén a csatlakozók közötti információmegosztással segítené a hatékonyabb védekezést.

Idén májusban a Check Point is elindította a saját platformját, a ThreatCloud IntelliStore-t, amelyhez egy sor cég csatlakozott, többek között a iSight Partners, a CrowdStrike vagy a NetClean. A Check Point lényegében a különböző védelmi megoldásokat próbálta egy helyre összegyűjteni és integrálni, hogy a saját és a partner cégek ügyfelei gyorsabban reagálhassanak az aktuális fenyegetettségekre. Iparági összefogásra pedig jó példa az amerikai kereskedelmi cégek által létrehozott R-CISC (Retail Cyber Intelligence Sharing Center), melyről egy kattintásnyira írtunk részletesen.

Kölcsönös információmegosztás és verseny

A CTA annyiban több a korábbi kezdeményezéseknél, hogy gyártófüggetlen platformot biztosítana az információcserére. Ráadásul azt is pontosan szabályozza, hogy a tagok milyen jellegű és mennyiségű információt kell, hogy megosszanak egymással. A szabályzat szerint vírusmintákat, botnetekkel kapcsolatos adatokat, például vezérlő szerverekről információkat, biztonsági rések és azokat hasznosító oldalak információit, valamint olyan adatokat, amelyek segítenek az APT-k (fejlett perzisztens fenyegetettségek) hatékonyabb felismerésében.

Az agresszív támadásokkal szemben nemcsak innovatív technológiákkal és szakértelemmel kell fellépni, hanem mélyebb iparági összefogással is. A szövetségnek köszönhetően egy olyan keretrendszer jön létre, amely lehetőséget ad a komplex támadások megismerésére, és túlmutat a vírusminták elemzésén – indokolta Gert-Jan Schenk, a McAfee EMEA-régióért és Kanadáért felelős elnöke a csatlakozást. Schenk egyébként külön örvendetesnek tartja, hogy úgy jött létre a szervezet, hogy a piaci szereplőket semmiféle szabályozás nem kényszerítette erre, ami szerinte megint csak az összefogás erejére és szükségességére utal.

Piaci hírek

Ezúttal egy iskolaigazgatót hurcoltak meg deepfake miatt

A hatóságok szerint egy bosszúszomjas kolléga kreált és terjesztett MI segítségével hamisított, rasszista megjegyzésektől hemzsegő hangfelvételt.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.