A Lenovo a PC piac vezetőjének megfelelő lendülettel és találékonysággal folytatja a Yoga sorozatot, amibe most a hibrid megoldások és a táblagépek is beleértendők. A Yoga 3 Pro végre megmutatja, hogy létezik a táblagépmódba való átalakítást inkább segítő, mintsem akadályozó forgópánt megoldás, amit a tervezők az óraiparból kölcsönöztek.
Órarugógerincű forgópánt
A Yoga 3 Pro ennek köszönhetően 17 százalékkal keskenyebb, illetve 15%-kal könnyebb lett az elődnél (Yoga 2 Pro) úgy, hogy a technológiai szintet is sikerült tartani. A Lenovo maga óraszíj forgópántnak nevezi a zsanért, amin a hibrid gép át tud fordulni táblagép üzemmódba, majd vissza, és valóban: a két elem összeillesztésénél egy 800 acél és alumínium elemből álló mechanika segíti a gép hajtogatását.
Az új mechanika működés közben
A kijelző is nagyot lépett előre: egy QHD+ panel került bele bődületes, 3200 × 1800 képpont felbontással. A zökkenőmentes működést az Intel Broadwell chip családja (Core M-70) biztosítja, ami egyben akár 9 órás üzemidőt is ígér. A készülékben kiépítéstől függően akár 8 GB RAM is lehet, a flash tárhely pedig felmehet akár 512 GB-ra, bár a tipikus konfiguráció várhatóan a 256 gigabájt lesz.
A Lenovo szoftveres fronton is igyekezett újat alkotni, ennek eredménye a Harmony szoftver, ami hozzáigazítja a gép teljesítményét, tulajdonságait a felhasználási módhoz. Ha e-könyvet olvasunk, automatikusan a környezet világításához igazítja a képernyő fényerejét és színhőmérsékletét, prezentációs szoftver használatakor az üzemmódtól függően kapcsolja be a mozgással vagy az érintéssel való vezérlést, videonézéskor optimalizálja az audió beállításokat.
Projektort a táblagépbe!
A kínaiak nem álltak le a táblagépek megreformálásával sem, mivel a Yoga tabletek előző generációja is kellő formabontást hozott. Ezt a vonalat viszi tovább sokkal nagyobb kijelzővel a Yoga Tablet 2 Pro, ami brutális, 13,3 colos, QHD felbontású paneljével valódi óriásnak számít ebben a mezőnyben. Az igazi csavar azonban nem is ez, hanem az, hogy a már korábban megismert, henger formát idéző zsanérba egy projektort építettek, amivel legfeljebb 50 colos felületre lehet kivetíteni a kijelző tartalmát.
A multimédia központ jelleget erősíti még az 5W-os JBL mélynyomó, illetve két, egyenként 1,5W-os sztereó hangszóró beépítése, amivel vélhetően minden további külső hangrendszer használat feleslegessé válik. A közel 1 kg-os (950 gramm) gép megkapta a korábbi, több szögben kinyitható támaszt, amit most már fel is akaszthatunk egy olyan helyre, ahol mindenki rálát a táblagépre. A 4G-t támogató Yoga Tablet 2 Proban az Intel négymagos Atom Z3745 processzor dolgozik 2 GB RAM társaságában, a belső tárhely 32 gigás, ami microSD-vel bővíthető.
A táblagép család nem áll meg ennyinél, mivel a kizárólag androidos verzióban elérhető Pro kiadáson kívül érkezik a Yoga Tablet 2 8, illetve 10 colos kiadása. Mivel mindkét méret elérhető lesz androidos és windowsos verzióban egyaránt, így rögtön 4 plusz új modellről van szó, amelyek azonban képességeiben hasonlóak. A megszokott hengeres kialakítással és támasszal ellátott tabletek 1920 × 1200 képpont felbontású IPS panelt kaptak, az Intel négymagos Atom processzorai felelnek a teljesítményért, amit 2 GB RAM egészít ki.
Windowsos Yoga Tablet 2 opcionális billentyűzettel
A projektoros, óriáskijelzős, 4G nélküli Yoga Tablet 2 Pro 500 dollárba fog kerülni, a kisebbik kiadású táblagépekért pedig 250, illetve 300 dollárt fognak kérni a kereskedők. A Yoga 3 Pro a különlegességet jól tükröző, 1200 dolláros árcédulát kap, amikor megjelenik (hazánkban november végén). A Yoga Tablet 2 8 colos modelljei várhatóan november elejétől, a 10 colos, androidos modellek pedig már októbertől elérhetők a magyar piacon. A Windowst futtató, 10 és 8 colos Yoga Tablet 2 modellek 2014 végétől lesznek elérhetők Magyarországon.
Szakmai nap a jövőálló digitális infrastruktúra jegyében
A digitális infrastruktúra új kihívásai - legyen szó MI megoldásokról, szigorodó fenntarthatósági követelményekről, vagy az reziliens és szünetmentes működésről - szinte minden nagyobb szervezet életében meghatározó szerepet játszanak. Egy szakmai rendezvénysorozat segítségével közelebb kerülhetünk a megoldásokhoz és segítséget kaphatunk az új technológiák sikeres implementálásához.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak