A cég 2017 végére 12 új adatközpontot indíthat be, amivel nagyjából megduplázza a cloudos portfólió kiszolgálását végző létesítményei számát.

Két adatközpont még az idén, további tíz pedig jövőre áll szolgálatba. A Google a rendkívül költséges infrastruktúra-fejlesztéssel a cloudos szolgáltatások piacán meglévő éles versenyben kíván jobb pozícióba kerülni.

Teleszórják a bolygót

A most bejelentett, tucatnyi új adatközpont létesítésével a vállalat az egyes régiók kiszolgálását kívánja felgyorsítani, minőségileg javítani, egyúttal lehetőséget teremteni az ügyfeleknek arra, hogy a számukra legmegfelelőbb centrumhoz kössék az általuk igénybe vett szolgáltatásokat. A nagyobb lefedettség segíthet megfelelni a különböző országokban, régiókban megszaporodó adatkezelési szigorításoknak is.

Oregonban és Tokióban már ebben az évben megkezdi a működését két frissen felhúzott központ. Őket követi jövőre még további tíz létesítmény. Arról egyelőre nem adott tájékoztatást a Google, hogy ez az erőltetett fejlesztési hullám mekkora összeggel terheli a céges költségvetést, de az bizonyos, hogy mindez új szintre emeli a cég cloudos arzenálját. Bár a teljes listát nem közölték, a 2017-ben nyíló tíz adatközpont egyike bizonyosan a 600 millió euróra kóstált hollandiai létesítmény lesz. 

Itt a Google csak kispályás  

Ellentétben a kereséssel, vagy éppen az online hirdetésekkel, a vállalatokat célzó cloudos szolgáltatások piacán a Google egyáltalán nem játszik meghatározó szerepet. Legalábbis egyelőre nem, hiszen a fenti építkezések is a helyzet megváltoztatását célozzák, másrészt a cég jelenleg is az egyik legdinamikusabban növekvő a jelentős szereplők között.

A felmérések szerint a Google most a negyedik legnagyobb hal a vállalati cloud biznisz medencéjében, mivel az Amazon, a Microsoft és az IBM is előtte jár. Miközben a Google részesedése 4 százalék körül alakult tavaly, addig az éllovas Amazonhoz majdnem a teljes forgalom harmada áramlott.

A Synergy piackutató nemrégiben lajstromba vette a 17 legnagyobb cloudos szolgáltató adatközpontjait. A fentebb említett dobogós hármas mindegyike legalább 40 létesítménnyel rendelkezik világszerte. Ehhez képest a Google valóban kispályás, hiszen jelenleg 14 központból szolgálja ki az ügyfeleket. Ráadásul ezek közül kilenc az USA-ban üzemel, míg Európában négy, Ázsiában pedig csak két adatközpont működik. Bő másfél év múlva viszont már 26-ra nőhet a létszám, ami ha nem is emeli egy szintre a Google-t a vetélytársakkal, de már nagyságrendileg összemérhető portfólióval tud versenyezni.

Cloud & big data

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.