Az Oppo N3 minden eddiginél jobban támogatja az önarcképek készítését.

A tomboló selfie őrület legalább annyira nehezen magyarázható jelenség, mint a kizárólag ikonokkal kommunikáló chat alkalmazás, ennek ellenére a gyártók mindent megtesznek, hogy kiszolgálják az igényeket. A kínai Oppo élen jár ezen a területen, hiszen már az N1-es modelljük is forgatható kamerával kedveskedett a selfie függőknek.

Tekerd meg jól!

Az egyre fejlettebb előlapi kamera elsődleges vevőcsalogató képesség a mostani okostelefon felhozatalban, viszont a minél jobb minőségű selfie fotók készítéséhez a gyártók eddig két különálló objektív használatában gondolkodtak. A (nem különösebben lenyűgöző) innováció alapja annyi volt, hogy a használójával farkasszemet néző objektívek egyre nagyobb felbontást kapnak, a látószögüket folyamatosan növelik, vagy akár előlapi vaku is kerül a kamera mellé.

Az Oppo októberben készül bejelenteni az N sorozat legújabb, N3-as tagját, és a Gsmarena birtokába került fotók azt mutatják, hogy a gyártó tovább szeretné fejleszteni a megkezdett irányt. Ez azt jelenti, hogy a korábbi, a készülékházba beágyazott és forogni (de inkább billenni) képes kameramodul (lásd nyitókép) egészen új formát ölt, és henger alakban kerül a mobil tetejére.

Mivel a fotókon kívül semmi egyéb információ nem szivárgott ki, csak találgatni lehet, hogy a kamera hogyan forgatható, miként lehet egy ilyen extrémen kiemelkedő kiegészítő mellett például telefonálni, és hogy valóban a külső hangszóró rácsa található-e a henger végén (végein).

Online már itt vannak

A 2004-ben alapított és immáron Európában is egyre nagyobb ismertséget szerző Oppo Electronics nem mobilokkal kezdte, hiszen az utóbbi évekig elsősorban MP3-lejátszókkal, e-könyv olvasókkal, Blu-ray egységekkel és televízió készülékekkel foglalkoztak. Közben a cég úgy döntött, hogy megveti lábát az USA-ban, és a szórakoztató elektronikán kívül a mobilok területén is megkezdik a fejlesztéseket. 2012 októberétől kezdve egy sor készüléket összehoztak, de a legnagyobb hírverést eddig a Find 5, illetve az N1 nevű mobilok kapták, sőt, a készülékeik már Európából is rendelhetők.

Konzumer tech

Nem szűnt meg, csak profilt váltott a hírhedt hekkerbanda

A zsarolóvírusos támadásokban utazó Hunters International tavaly novemberben jelentette be megszűnését, de mint kiderült, az online rablók csak profilt váltottak.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.