A tomboló selfie őrület legalább annyira nehezen magyarázható jelenség, mint a kizárólag ikonokkal kommunikáló chat alkalmazás, ennek ellenére a gyártók mindent megtesznek, hogy kiszolgálják az igényeket. A kínai Oppo élen jár ezen a területen, hiszen már az N1-es modelljük is forgatható kamerával kedveskedett a selfie függőknek.
Tekerd meg jól!
Az egyre fejlettebb előlapi kamera elsődleges vevőcsalogató képesség a mostani okostelefon felhozatalban, viszont a minél jobb minőségű selfie fotók készítéséhez a gyártók eddig két különálló objektív használatában gondolkodtak. A (nem különösebben lenyűgöző) innováció alapja annyi volt, hogy a használójával farkasszemet néző objektívek egyre nagyobb felbontást kapnak, a látószögüket folyamatosan növelik, vagy akár előlapi vaku is kerül a kamera mellé.
Az Oppo októberben készül bejelenteni az N sorozat legújabb, N3-as tagját, és a Gsmarena birtokába került fotók azt mutatják, hogy a gyártó tovább szeretné fejleszteni a megkezdett irányt. Ez azt jelenti, hogy a korábbi, a készülékházba beágyazott és forogni (de inkább billenni) képes kameramodul (lásd nyitókép) egészen új formát ölt, és henger alakban kerül a mobil tetejére.
Mivel a fotókon kívül semmi egyéb információ nem szivárgott ki, csak találgatni lehet, hogy a kamera hogyan forgatható, miként lehet egy ilyen extrémen kiemelkedő kiegészítő mellett például telefonálni, és hogy valóban a külső hangszóró rácsa található-e a henger végén (végein).
Online már itt vannak
A 2004-ben alapított és immáron Európában is egyre nagyobb ismertséget szerző Oppo Electronics nem mobilokkal kezdte, hiszen az utóbbi évekig elsősorban MP3-lejátszókkal, e-könyv olvasókkal, Blu-ray egységekkel és televízió készülékekkel foglalkoztak. Közben a cég úgy döntött, hogy megveti lábát az USA-ban, és a szórakoztató elektronikán kívül a mobilok területén is megkezdik a fejlesztéseket. 2012 októberétől kezdve egy sor készüléket összehoztak, de a legnagyobb hírverést eddig a Find 5, illetve az N1 nevű mobilok kapták, sőt, a készülékeik már Európából is rendelhetők.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak