Az Oppo Find 5 képességei a nagy nevű gyártók készülékeivel vetekszenek, viszont azoknál jóval olcsóbb.
Full HD felbontású kijelző, nagy képpontsűrűség, kiváló minőségű anyagok, négymagos processzor, átdolgozott Android. Ez a lista leginkább a 200 ezer forintos csúcskészülékek jellemzői, ezért is keltett nemzetközi szinten mérhető feltűnést az Oppo, amely azt bizonyítja, hogy olcsóbban is ki lehet hozni egy csúcskategóriás mobilt.

Jó név, erős hardver, alacsony ár  Persze nem nehéz egy egzotikus elnevezésű, Európában teljesen ismeretlen mobilmárkával előjönni, hiszen Kínában temérdek olyan gyártó van, amely a helyi piacra dolgozik és él meg elég jól ebből a tevékenységből. A 2004-ben alapított Oppo Electronics sem mobilokkal kezdte, hiszen az utóbbi évekig elsősorban MP3-lejátszókkal, e-könyv olvasókkal, Blue-ray egységekkel és televízió készülékekkel foglalkoztak. Közben a cég úgy döntött, hogy megveti lábát az USA-ban, a szórakoztató elektronikán kívül pedig a mobilok területén is megkezdik a fejlesztéseket.


Oppo Find 5 fehérben (a kép nagyítható)

A 2012 októberétől kezdve egy sor készüléket összehoztak, de a legnagyobb hírverést a Find 5 nevű mobil kapta, hiszen a cikk elején felsorolt képességeket ígérte a többiekhez képest jóval kedvezőbb áron. A Find 5 egy 5 colos, 1920×1080 képpont felbontású IPS panellel rendelkezik, aminek különlegessége, hogy egy üvegből alakították ki az egész felületet, ami egyébként karcálló, Gorilla Glass felülettel is rendelkezik.

A beszámolók és tesztek szerint a 164 grammos, meglepően nehéz készülék összeszerelési és anyagminőségben könnyedén felveszi a versenyt a HTC One és a Samsung Galaxy S4 által fémjelzett élvonallal, így a Find 5 háza sem bontható meg, és a 16/32 GB-os háttértár sem bővíthető. A 4 magos, magonként 1,5 GHz-es órajelen működő Qualcomm processzor sem ismeretlen, több csúcskészülékben megtalálható, ahogy a 2 GB RAM, illetve az Adreno 320-as grafikus gyorsító is a felső kategóriás mobilok jellemzője volt – eddig.


Közösségi alapon  Az Oppo Find 5 a kínai forgalmazás megkezdése óta kizárólag az USA-ban volt elérhető, ahol mindössze 500 dollárt, azaz kb. 110 ezer forintot kértek érte. Most pedig elindult az európai forgalmazás is. Az újonnan megnyílt oldalon feketében és fehérben rendelhető meg a mobil, szállítási költség nincs, és a háttértártól, illetve színtől függően 400 vagy 430 eurót kell érte fizetni. Még ez az ár (115-124 ezer forint) is abszolút kedvező, ismerve a piaci viszonyokat. A kérdés csak az: mennyire lehet sikeres egy teljesen ismeretlen nevű gyártó egy olyan beállt piacon, mint az európai. 

Az Oppo Find 5 további érdekessége, hogy egy rendkívül aktív fejlesztői közösség dolgozik a háttérben, amelynek a tagjai kérhetik egyes funkciók felvételét a listára, és ha erre megfelelő számú felhasználó szavaz, az záros határidőn be is kerül a rendszerbe. Így az Android-alapú mobilhoz a gyakorlatban kéthetente érkeznek frissítések, ami miatt valószínűleg ez lehet a legjobban karbantartott szoftverű mobil a világon.

MWC 2013: Kína viszi a prímet
Az Amazon Kínában veri meg a Google-t
E-kereskedelem kínai léptékkel 

Hatósági jelentés lökheti még mélyebbre a rossz szériában lévő Teslát

Elon Musk szerint aki nem bízik a cég önvezető technológiájában, az inkább ne is fektesse bele a pénzét. Egyelőre úgy fest, hogy sokan megfogadják a tanácsát.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.