Ezúttal a világ legnagyobb közösségi finanszírozó oldalán sikerült fogást találni a hackereknek. Felhasználónevek, emailcímek, titkosított jelszavak kerültek illetéktelenekhez.

Szombaton egy blogbejegyzésben és direkt levélben is arról tájékoztatta a Kickstarter a felhasználóit, hogy még szerdán illetéktelenek hatoltak be a rendszerükbe, ahonnan belépési neveket, email- és postacímeket, jelszavakat valamint telefonszámokat. A cégvezető által jegyzett figyelmeztetés nem tér ki arra, hogy milyen nagyságrendű adatlopásról van szó, ugyanakkor arról beszámol, hogy két személy adataival történt is visszaélésí kísérlet, mielőtt a biztonsági rést befalazták. Bejegyzésében Yancey Strickler kihangsúlyozta, hogy semmilyen bankkártyaadat nem került a hackerekhez. Erre nem is nagyon lett volna lehetőség, hiszen a Kickstarter nem tárol ilyen jellegű adatokat a felhasználókról, a fizetés rendszerint az Amazon szolgáltatásán keresztül bonyolódik.

A változatosság megnyugtat

Jóllehet a megszerzett jelszavakhoz csak titkosított formában jutottak az adatlopás végrehajtói, a Kickstarter minden felhasználót arra kér, hogy változtassa meg jelszavát. Azoknak, akik ugyanazt a jelszót használják más oldalakhoz is, mindenképpen célszerű mindenhol megváltoztatni ezeket. Amennyiben tudatosabb felhasználóként viselkedve egyedi belépési kódot adtunk meg, akkor elegendő a kickstarteres jelszó lecserélése. Az elővigyázatosságra azért van szükség, mert a titkosított adatok kellő számítási kapacitással és elég türelemmel visszafejthetők. Különösen igaz ez a gyenge, mindössze pár karakterből, neadjisten értelmes szóból álló jelszavakra.

A Kickstartert jó ideje lehetséges facebookos azonosítással is használni. Azok a felhasználók, akik így csatlakoznak az oldalra, most örülhetnek, mert ezeket az adatokhoz nem férhettek hozzá az elektronikus betörők. Biztos, ami biztos, a belépési folyamatot mindenkinél alaphelyzetbe állították, így az első belépéskor újra össze kell kapcsolni a közösségi fiókot a Kickstarterrel.

A 2009-ben indult Kickstarter a közösségi finanszírozást hatalmas üzletté varázsolta néhány év leforgása alatt. Mostanra már 100 ezer fölött van az indított projektek száma, amelyek közül majdnem minden másodikhoz sikeresen dobják össze a szükséges tőkét a felhasználók. Az oldalra összesen közel 1 milliárd dollárnyi felajánlás érkezett. A fenti számokból is látszik, milyen nagyságrendű internetes szereplőről beszélünk. Ezért is kínos, hogy ugyan a levélben arról ír a cégvezető, hogy nagyon magas követelményeket állítottak fel a közösség kiszolgálására és védelmére, mégis megtörténhetett egy ilyen incidens. Strickler a biztonsági rendszer megerősítését és további fejlesztését ígérve zárja sorait.

Nem egyedi eset

Bár a jelenlegi eset megítélésén sokat nem segít, mégis érdemes megemlíteni, hogy az utóbbi időben nem a Kickstarter volt az egyetlen neves célpont, amelyet adatlopási kár ért. Csak az utóbbi néhány hónap termése között említhető az amerikai Target áruházlánc több tízmillió személyt érintő incidense, vagy a Snapchat védelmi rendszerének a kijátszása. A 2013-as év egyébként is bővelkedett a botrányokban, szinte nem múlt el hónap nagyszabású támadás nélkül.

Biztonság

Lehet, hogy éppen most tesszük tönkre a Föld mágneses mezejét

A műholdcsordákat tenyésztő űrvállalkozók eddig is sikeresen kiakasztották néhány tudományterület képviselőit, de úgy tűnik, hogy a sornak még messze nincs vége.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.