A prototípusok bejelentésének napját éljük: nemrég adtunk hírt egy nagy reménységű akkumulátor technológiáról, az LG pedig bemutatta, hogy hol tart a flexibilis kijelzők fejlesztésével. Ezen kívül nagyot lépett előre a koreai gyártó Display divíziója az átlátszó OLED paneleke területén, így 2017-re már a boltokba is kerülhetnek az első példányok.
Tekerj egy kijelzőt!
Az első formabontó panelek már megjelentek a piacon, de ezek hajlíthatósága meglehetősen limitált. Az LG Flex mobil kijelzője enyhén hajlítgatható, de a készülék különlegessége nem ebben, hanem inkább abban áll, hogy a kijelző enyhén íves. A Samsung is kirukkolt már egy ilyen telefonnal, sőt, a televíziók között is van már olyan kereskedelmi forgalomban, ami ívelt panelt kapott.
Az LG friss bejelentése arról számol be, hogy megalkották az extrém módon hajlítható kijelző prototípusát, ami úgy felgöngyölhető, mint egy újság. A 18 colos, polyamid bevonatú (a hagyományos műanyag helyett) annyira hajlítható, hogy 3 cm átmérőjű tekercs alkotható belőle feltekerés után úgy, hogy annak funkcionalitása nem sínyli meg ezt a műveletet. A prototípus felbontása jelenleg 1200 × 810 képpont, de az LG biztos benne, hogy 2017-re elérik az Ultra HD felbontást (a full HD négyszerese), és a 60 colos átmérőt.
Átlátszó OLED a házban
Az LG Display másik vívmánya az áttetsző OLED panelek területe, ahol szintén komoly áttörést értek el a kutatók. A gyártó arról számolt be, hogy megalkották a 40 százalékos átlátszóságú OLED kijelzőt, ami azt jelenti, hogy a panel a fény 40 százalékát képes átengedni. A jelenleg létező átlátszó megjelenítők mindössze 10 százalékos értéket érnek el, azaz a koreaiak nagy lépést tettek ezen a területen, amit egyrészt az átlátszó pixel technológia alkalmazásával, másrészt a komponensek megfelelő átalakításával értek el.
A jövőre nézve óriási lehetőségeket tartogatnak ezek az újítások, bár azt az LG is tudja, hogy még sok évnek kell eltelnie addig, mire ezek a különleges kijelzők elterjednek. A legnagyobb akadály az lesz, hogy a televíziók, vagy mobilok egyéb komponensei nem állnak olyan fejlettségi fokon, hogy egy ilyen extrém formát felvegyenek – nem véletlen, hogy az LG aktívan foglalkozik az akkumulátorok radikális átalakításával is.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak