A Xiaomi volt az a kínai gyártó 2014-ben, akiről legalább annyit cikkeztünk, mint a piacot uraló nagyokról. A vállalat távol tartotta magát a CES-től és a saját eseményén mutatta be azokat a készülékeket, amivel egyértelműen a phablet kategóriájában tette le a névjegyét és jelent komoly konkurenciát az iPhone 6 és iPhone 6 Plus számára.
Nagyobbak, olcsóbbak
Ez már abban is tetten érhető, hogy szintén két modellt mutattak be a cég vezetői: a Mi Note, illetve Mi Note Pro azonban sokkal nagyobb kijelzővel operál, de ezen kívül sok hasonló vonás fedezhető fel közöttük. A Mi Note 5,7 colos (az iPhone 6 4,7-es), 1920 × 1080, tehát full HD felbontású kijelzőjét a Sharp szállította és hasonlóan lekerekített szélekkel bír, mint az Apple készüléke. Az 1400:1-es kontrasztarány, a Gorilla Glass 3 bevonat, illetve a szemet kímélő olvasási mód azt mutatja, hogy a panel kiemelkedő minősége különösen fontos volt a Xiaominak.
A feketében és fehérben, 16, illetve 32 gigabájtos változatban piacra kerülő Mi Note bivalyerős hardvert kapott ( Qualcomm Snapdragon 801 2.5GHz-es, négymagosCPU), 3 GB RAM dolgozik benne és egyszerre két SIM kártyát (nano/micro) tud kezelni. A 13 megapixeles, optikai képstabilizátorral ellátott hátlapi kamera a Sony-tól érkezett (nyilván a 4 megapixeles előlapi is), ami egy különleges, a Philips által fejlesztett, két tónusú vakuval bír.
A 161 grammot nyomó készüléket egy 3000 mAh-s akku látja el energiával, amihez a szoftveres alapokat az Android, valamint az azt alaposan elfedő MIUI kezelőfelület 6. kiadása adja. A 16 gigás verzió 371 dollárnak megfelelő jüanba kerül, míg a 64 gigabájtos kiadás 451-be. Az iPhone 6 kártyafüggetlenül az USA-ban ehhez képest jóval drágább, 650 dollár.
A Pro még erősebb
A nagyobbik, Mi Note Pro névre hallgató modell kijelzőméretben nem haladja meg a kistestvért, viszont a felbontása már QHD (2560 × 1440 pixel), amivel a panel eléri az 515ppi értéket. Számítási kapacitás terén is kapott némi turbót a prémium kiadás, ami a Qualcomm Snapdragon 810 chipsetben dolgozó, nyolcmagos, 2,0, illetve 1,5 Ghz-es órajelen működő processzorok képviselnek. A 4 GB RAM-mal ellátott, és csak 64 gigás tárhellyel bíró mobil 450 dolláros áron kerül a kínai piacra, ahol január 20-án kezdődik az előrendelési időszak, majd 27-én indul a szállítás.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak