A Mi Note és a Mi Note Pro az Apple-höz hasonlóan a phablet kategóriát próbálja kimaxolni.

A Xiaomi volt az a kínai gyártó 2014-ben, akiről legalább annyit cikkeztünk, mint a piacot uraló nagyokról. A vállalat távol tartotta magát a CES-től és a saját eseményén mutatta be azokat a készülékeket, amivel egyértelműen a phablet kategóriájában tette le a névjegyét és jelent komoly konkurenciát az iPhone 6 és iPhone 6 Plus számára.

Nagyobbak, olcsóbbak

Ez már abban is tetten érhető, hogy szintén két modellt mutattak be a cég vezetői: a Mi Note, illetve Mi Note Pro azonban sokkal nagyobb kijelzővel operál, de ezen kívül sok hasonló vonás fedezhető fel közöttük. A Mi Note 5,7 colos (az iPhone 6 4,7-es), 1920 × 1080, tehát full HD felbontású kijelzőjét a Sharp szállította és hasonlóan lekerekített szélekkel bír, mint az Apple készüléke. Az 1400:1-es kontrasztarány, a Gorilla Glass 3 bevonat, illetve a szemet kímélő olvasási mód azt mutatja, hogy a panel kiemelkedő minősége különösen fontos volt a Xiaominak.

A feketében és fehérben, 16, illetve 32 gigabájtos változatban piacra kerülő Mi Note bivalyerős hardvert kapott ( Qualcomm Snapdragon 801 2.5GHz-es, négymagosCPU), 3 GB RAM dolgozik benne és egyszerre két SIM kártyát (nano/micro) tud kezelni. A 13 megapixeles, optikai képstabilizátorral ellátott hátlapi kamera a Sony-tól érkezett (nyilván a 4 megapixeles előlapi is), ami egy különleges, a Philips által fejlesztett, két tónusú vakuval bír.

A 161 grammot nyomó készüléket egy 3000 mAh-s akku látja el energiával, amihez a szoftveres alapokat az Android, valamint az azt alaposan elfedő MIUI kezelőfelület 6. kiadása adja. A 16 gigás verzió 371 dollárnak megfelelő jüanba kerül, míg a 64 gigabájtos kiadás 451-be. Az iPhone 6 kártyafüggetlenül az USA-ban ehhez képest jóval drágább, 650 dollár.

A Pro még erősebb

A nagyobbik, Mi Note Pro névre hallgató modell kijelzőméretben nem haladja meg a kistestvért, viszont a felbontása már QHD (2560 × 1440 pixel), amivel a panel eléri az 515ppi értéket. Számítási kapacitás terén is kapott némi turbót a prémium kiadás, ami a Qualcomm Snapdragon 810 chipsetben dolgozó, nyolcmagos, 2,0, illetve 1,5 Ghz-es órajelen működő processzorok képviselnek. A 4 GB RAM-mal ellátott, és csak 64 gigás tárhellyel bíró mobil 450 dolláros áron kerül a kínai piacra, ahol január 20-án kezdődik az előrendelési időszak, majd 27-én indul a szállítás.

Konzumer tech

A vámtárgyalások miatt csúszhat az amerikai cégek EU-s büntetése

Az Európai Bizottságnak elvileg a héten kellett volna bejelentenie a Meta és az Apple ellen tavaly indított vizsgálatok eredményét, ám sajtóértesülések szerint Brüsszel az USA-val folytatott kereskedelmi tárgyalások miatt jegeli az ügyeket.
 
Hirdetés

Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban

A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.

A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.