Nem lehet eleget hangsúlyozni, hogy jelszavak mennyire fontos szerepet játszanak digitális életünkben. A feltörhetetlen kódsor illúzióját nem érdemes kergetni, mert kellő idő és erőforrás birtokában szinte minden rendszer megtörhető.
Az átlagfelhasználók gyakran azért nem foglalkoznak ezzel a kérdéssel, mert úgy gondolják, hogy az ő adataik nem elég érdekesek a hackerek számára. Nos, ez egyáltalán nem így van, és az egyre szaporodó, netet elérő mobileszközök miatt mára rengeteg felületen adjuk meg jelszavainkat és válhatunk támadások célpontjaivá.
Változatos jelszavakkal előre
Időnként érdemes felülvizsgálni, hogy a különböző szolgáltatások eléréséhez milyen jelszavakat használunk, amihez most az Invitel cikk végén található infografikája nyújt hasznos segítséget. Az oktatás olyan alapvetésekkel indul, mely szerint bátran keverjük a kódsorban szereplő karaktereket, lehetőség minél többféle szimbólumot vessünk be. Amennyiben lehetséges minimum nyolc karakterből álljon a kódsor, és egyrészt kerüljük a szokásos variációkat (123456, password, qwerty, stb.), másrészt hozunk létre egyedi, csak általunk felfejthető jelszavakat.
A legfontosabb és a valószínűleg a leginkább elhanyagolt területe a jelszavaknak, hogy ugyanazt használjuk az összes szolgáltatásnál, alkalmazásnál. Ezen a legnehezebb változtatni, de érdemes, mivel ha csak egy helyen sikerül valakinek hozzájutnia a jelszavunkhoz, akkor a többi felületet végig próbálgatva rengeteg adatot, pénzt veszíthetünk. Igyekezzünk tehát változtatni ezen, és ahol lehetséges, ott a kétlépcsős azonosítást bevezetni.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak