Hullámos kijelzőt akar? Vagy 180 fokban visszahajlót? A dél-koreaiak most bemutatott fejlesztésével szinte bármit megcsinálhat.

Nyújtható és hajlítható OLED kijelzőt mutat be a Samsung a Los Angeles-i SID show-n (fenti képünk csupán egy korábbi, CES-ről származó illusztráció). És nem csak ezzel rukkolnak elő; várhatóan egy üvegmentes 3D OLED display és egy elképesztő részletességet nyújtó, 2 250 PPI felbontású LCD is bemutatkozik majd.

Bámulatos kijelzőtechnológiák

A Samsung Display hivatalos beszámolója szerint küszöbön áll annak a 9,1 inches, nyújtható OLED kijelzőnek a bemutatója, mely igény szerint hajlítható, felhengerelhető, deformálható szinte bármilyen módon úgy, hogy az eszköz továbbra is működőképes marad. Szemben a már létező rugalmas OLED-ekkel, melyek csupán egy irányban téríthetők el a síktól, a dél-koreaiak fejlesztése minden irányban hajlékony. A Samsung szerint ezzel a viselhető elektronikában, az autóiparban és az IoT terén is felhasználhatóvá válik termékük (majd, ha sorozatgyártásba kerül).

Emellett beszámoltak egy 5 inches, üvegmentes 3D megjelenítőről is. A magas kontrasztnak és az OLED technológia kínálta kiemelkedő frissítési szintnek köszönhetően a háromdimenziós megjelenítésben még mindig hívő Samsung ezzel a 3D-képes LCD-kkel szemben sokkal jobb alternatívát kínálhat.

Végül egy közel 2 inches, 4K-s (3 840 x 2 160 pixeles) felbontású LCD-ről is említést tettek a Samsung Display emberei. Ez tulajdonképpen egy 2 250 PPI pixelsűrűségű kijelző, ami kifejezetten a virtuális valóság, a kiterjesztett valóság és a hologramos megjelenítés területeit célozza. Az elképesztő részletességgel teljesen eltüntethető a látható pixelek hatása (közelről a legtöbb folyadékkristályos kijelző képpontjai egyenként kivehetők), ami jelenleg a virtuális valóság élményének egyik nagy kerékkötője.

Ígéretek, ígéretek mindenütt

Egyelőre egyik, fent ismertetett eszköz megjelenési ideje sem ismért. A napokban bemutatni tervezett termékek léte ebben a tekintetben önmagában még nem jelent sokat, a SID ugyanis sokkal inkább elképzeléseket, ötleteket vázol fel, mintsem gyártásra érett technológiákat demózik.

Ugyanakkor a korábban már sokat pletykált Galaxy X (Project Valley) felbukkanhat a harmadik negyedévben. Ha valahol, akkor az őszi berlini IFA keretei között léphet színre a dél-koreai vállalat összehajtható okostelefonja/tablete. Több évnyi titkolózásról, iparági pletykáról rántaná le ezzel a leplet a Samsung.
 


Tavaly például már az idei Mobile World Congress-re prognosztizálta a Bloomberg a megjelenését. A vállalat két új modellel is készül, számoltunk be akkor: az egyik egy púderes dobozhoz hasonlító kialakítást kapna, ami azt jelenti, hogy a kijelző félbehajtható lenne. A másik készülék kijelzője alapból 5 colos, viszont egy közelebbről meg nem nevezett módon akár 8 colosra, tablet méretűre is kitekerhetnék a felhasználók. Szakértők szerint egy ideje már nem is a kijelző, hanem a belső alkatrészek kialakítása, illetve a megfelelő anyagok megtalálása hátráltatja a fejlesztéseket.

A Samsung és az LG már évek óta kísérletezik az ívelt, esetenként a módjával hajlítható kijelzők alkalmazásával. Az LG a G Flex készülékekkel valóban elérte, hogy a készülék egy bizonyos mértékben hajlítgatható legyen. A cégek több alkalommal prezentálták már, hogy mennyire előrehaladott állapotban vannak a hajlítható kijelzők fejlesztésében, de kézzel fogható, kereskedelmi forgalom közelébe kerülő termékekről eddig nem ejtettek szót.

Konzumer tech

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.