A kínai gyártó eredményei látványosan növekedtek tavaly, mobilban feljöttek a dobogóra.

Noha az utóbbi napokban inkább az NSA és a mobilgyártó megfigyelése kapcsán merült fel a Huawei neve, a Reuters beszámolója szerint a kínaiak remek évet zártak. Miközben a versenytársak a szűkülő piac miatt 2013-ban csökkenő nyereségről számoltak be jelentéseikben, addig a Huawei 34 százalékos profit növekedést produkált és ezzel az okostelefon gyártók között megszerezte a harmadik helyet a világranglistán.

Egyelőre a mobil hozza a pénzt

A gyártó taktikája nyerőnek bizonyult, mely szerint a fejlődő országok piacaira a kifejezetten olcsó készülékeit szánja, és ahol van vásárlóerő, oda a prémium, de így is megfizethető modelljeit szánja. A cég bevételeinek legnagyobb, 70 százalékát továbbra is a hálózatok építéséből szerzi, de ez az üzletág mindössze 4 százalékot nőtt az elmúlt évben, mivel a nyugat-európai megrendelések erősen visszaestek. A tervek szerint ezt a négy százalékot is megduplázná a Huawei úgy, hogy elsősorban a kínai operátorok beruházásaira támaszkodna a közeljövőben.

A tavalyi évben a vállalat minden idők legjobb éves bevételét érte el: ez 239 milliárd jüan (38,47 milliárd dollár), ami 21 milliárd jüanos nettó nyereséget jelent a Huawei számára. A 34,4 %-os növekedés látványos és egyben az elmúlt 4 év leggyorsabb iramú gyarapodása. A végfelhasználóknak szóló termékeket gyártó részleg 18 százalékos bevétel növekedést produkált, az üzleti divízió forgalma pedig 32%-al nőtt, ami elsősorban a felhőszolgáltatások felfutásának és a mobiltechnológia megállás nélküli fejlődésének köszönhető.

Lassuló tempó, vérmes remények

2018-ra nagyra törő tervekkel rendelkezik a Huawei, mert 4 éve múlva el szeretnék érni a 70 milliárd dolláros bevételt, ezért a vezetőség 10 százalékos éves növekedéssel számol az elkövetkező esztendőkben. A tavalyi év növekedés tekintetében nem kifejezetten igazolja ezeket a várakozásokat, mert 2013-ban 8,6 százalékos volt a gyarapodás mértéke és az előirányzott 60 millió készüléket sem érték el, helyette meg kellett a cégnek elégednie az év során eladott 52 millió darab mobillal.

A célkitűzés főleg annak fényében tűnik komoly vállalásnak, hogy a Huawei végső soron lemondott a világ második legnagyobb okostelefon piacról. A kémkedéssel több soron megvádolt cég végül úgy döntött, hogy nem erőlteti az USA meghódítását, az pedig már csak az utolsó csepp volt a pohárba, hogy sajtóértesülések szerint az NSA is éveken át folyamatosan figyelte a vállalat felső vezetőinek kommunikációját.

Piaci hírek

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.