A virtuális- és kiterjesztett valóság egyesítése mellett a drónok is élénken érdeklik az Intelt. Utóbbival kapcsolatban nagyjából egy éve egy Guinness-rekordot is sikerült felállítani, amikor száz repülő szerkezetet reptettek alakzatban. A rekord nem sokáig maradt fent, hiszen most egy olyan megoldást jelentettek be, amivel ötszáz drónt is képes kezelni egyetlen ember.
Sokan vannak és ügyesek
A cég saját fejlesztésű, Shooting Star elnevezésű drónja kifejezetten a rajban repülésre lett kihegyezve. A gépek rendkívül könnyű szerkezetűek, egy könnyed esővel is megbirkóznak és tulajdonképpen egyetlen fontos dolgot visznek, egy több milliárd féle szín előállítására képes ledes izzót.
Az Intel drónjai egy célszoftver segítségével ugyanis képesek látványos fényjátékok kialakítására. Az egyes szerkezetek az előre megadott séma szerint állnak alakzatba és villantják fel a megfelelő időbén és színben a lámpáikat. Valahogy így:
Az irányítási rendszer képes aszerint módosítani az utasításokon, hogy aktuálisan melyik drón van lemerülőben, illetve kap gyenge jelet. Az elsősorban rugalmas műanyagból és habszivacsból épített repülők 20 perces üzemidővel rendelkeznek, ami nem túl sok, ám egy égi fényjáték bemutatására bőven elegendőnek tűnik. A kialakításnál figyeltek arra is, hogy meghibásodás esetén se okozzanak nagy gondot, például a rotorokat ezért borítja külön rács.
Kérdőjelek
A cég egyelőre nem közölte, mennyiért és milyen formában kívánja értékesíteni az új találmányt. Az viszont valószínű, hogy a lépték miatt elsősorban a rendezvények szervezésében, szórakoztatásban érdekelt cégeknél vetődhet fel reálisan a Shooting Star-flotta beszerzése.
További bizonytalanságot jelent a szabályozási háttér. Az USA-ban például nemrégiben meglehetősen szigorú szabályozást fogadtak el a drónokkal kapcsolatban, így jelen pillanatban az ilyen típusú bemutató nem is lenne legálisan végrehajtható az Egyesült Államok területén.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak