A Székesfehérvári Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság felfüggesztette a Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság döntésének végrehajtását. De a Telekom is perel.

Felfüggesztette Székesfehérvári Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság annak a közbeszerzési eljárásnak a végrehajtását, melynek értelmében a következő három évben a Magyar Telekom, illetve leányvállalata a T-Systems Magyarország lett a kormányzati szervezetek és a rendszerhez önként csatlakozó intézmények (önkormányzatok, intézményfenntartók, bíróságok stb.) mobilszolgáltatója. A szerződés keretösszege 5 milliárd forint, és közel 200 ezer SIM kártyát érint.

Az 5 milliárd forint keretösszegű közbeszerzési eljárásból a Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság (KEF) kizárta a Vodafone árajánlatát, mert azt túlságosan alacsonynak ítélte. A verseny végeredményét döntően befolyásoló, a belföldi tarifák összehasonlíthatóságát szolgáló ún. "súlyozott szolgáltatási díjak összesen" tételre a Vodafone 2317, amíg Telekom 3603 forint értékű ajánlatot tett.

A Vodafone azonban megtámadta a KEF döntését – melyet a Közbeszerzési Döntőbizottság is helyben hagyott – az ügyben illetékes Székesfehérvári Közigazgatási és Munkaügyi Bíróságon, és kérte a végrehajtás felfüggesztését. Az ügyről itt írtunk részletesen.

Per per hátán

A Telekom azonban érvényesnek tekintette a pályázatot, és meg is kötötte a szerződést a KEF-fel február 6-án. A Vodafone álláspontja szerint azonban ez a szerződés érvénytelen, mivel a Székesfehérvári Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság döntésének hiányában a KEF eljárása nem zárult le jogerősen. Ennek alapján a Telekom nem köthet további szerződéseket az állami vállalatokkal. Ha mégis kötne ilyet, akkor az érvénytelen lenne, hiszen jelenleg a Vodafone az állami intézmények szolgáltatója a hatályos szerződések szerint – nyilatkozta Király István, a Vodafone vezérigazgató-helyettese.

Emiatt a Vodafone a Telekom és a KEF ellen is peres eljárást indít a Budai Központi Kerületi Bíróságon.

A Telekom szerint a Vodafone valótlant állít

A végrehajtás felfüggesztő bírósági döntésről kiadott sajtóközleménye "rosszhiszemű és valótlan állításokat tartalmaz. A Magyar Telekom pert indít a Vodafone ellen" – írta válaszközleményében a Magyar Telekom.

A vállalat szerint KEF-fel február 6-án létrejött szerződést a felek valamennyi irányadó jogszabály betűjét és szellemét maradéktalanul betartva kötötték meg. Szerintük a Székesfehérvári Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság február 9-i – a jogszerű szerződéskötést követő döntése nem teszi érvénytelenné utólag az érvényesen létrejött szerződést.

Ennek értelmében a Telekom továbbra is köthet szerződéseket az állami vállalatokkal.

Mobilitás

Nehéz jelzőket találni az Nvidia teljesítményére

Az MI-csipek iránti keresletnek köszönhetően egy év alatt közel duplázódott a bevétel. Mindezt úgy, hogy már a tavaly ilyenkori eredmény sem volt gyenge...
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.