Az egykori Hewlett-Packard nagyvállalati termékkörét öröklő cég megvette a hiperkonvergens infrastruktúrában érdekelt SimpliVity startupot.
Hirdetés
 

A Hewlett Packard Enterprise (HPE) 650 millió dollárért felvásárolja a hiperkonvergens infrastruktúrával (hyperconverged infrastructure, HCI) foglalkozó SimpliVity céget. Az üzlet az követően üttetett nyélbe, hogy a HPE a tavalyi év java részét üzleti képességeinek ésszerűsítésével töltötte, leválasztva minden olyan részleget magáról, ami nem a felhő alapú infrastruktúrára, storage-ra és szerverre helyezte a hangsúlyt.

Hibrid IT

Az akvizíció már érett egy ideje; tavaly komoly harc dúlt az egyelőre relatíve kicsi, de egyre ádázabban versengő piac dominanciájáért, többek között olyan versenytársakkal, mint a Nutanix. A Gartner jelentése szerint a HCI piac 2019-re közel 5 milliárd dolláros értékkel bír majd, ami az integrált rendszerek összesített piacának mintegy negyedét jelenti. Ezzel egyébként a szegmens adja utóbbi leggyorsabban bővülő részét.

A HPE tehát egyértelmű jelét adta annak, hogy a szoftveralapú infrastruktúra (software-defined infrastructure) piacának jelentős szereplője akar lenni, mely törekvésbe tökéletesen illeszkedik a SimpliVity megszerzése.

Meg Whitman, a HPE elnöke és vezérigazgatója a megállapodás megkötését követően úgy nyilatkozott, hogy a tranzakció kibővíti a vállalat szoftveralapú infrastruktúrában való képességeit és egybevág a cég azon stratégiájával, mely szerint egyszerűen elérhető hibrid IT-t akarnak nyújtani ügyfeleiknek. Elmondása szerint egyre többen keresnek biztonságos, nagyon rugalmas, on-premise infrastruktúrára alapuló megoldásokat a felhővel összhangban.

Hasonló tervek, eltérő utak

A tavalyi év során a SimpliVity nagy riválisának számító Nutanix elsődleges részvénykibocsátással (IPO) vont be friss tőkét a bővüléshez. A kaliforniai vállalat szeptember végén 238 millió dollárra tett szert, részvényenkénti 16 dolláros áron adva papírjait, amit korábban 13-15 dollárra vártak a piaci elemzők. Megérte befektetni, ugyanis a részvények értéke egy nap alatt picivel 30 dollár fölé mászott, a csúcsot pedig az október eleji 44 dolláros érték jelentette. Azóta egyszer sem ment 20 dollár alá a cég papírja, de az elmúlt hónapokban jelentős hullámzáson van túl.

Ezzel szemben a SimpliVity csak fontolgatta az elsődleges részvénykibocsátást, de végül a HPE kebelén találta meg annak a nyolc éves útnak a végét, amit addig megtett. A döntést egyébként Doron Kempel, a vállalat vezérigazgatója a következő logikus lépésként írta le. A HPE nyújtotta széleskörű értékesítési, kiterjedt partneri, kiegészítő technológiai lehetőségeivel és a fejlesztéssel szembeni elkötelezettségével felgyorsítja a SimpliVity fejlődését és megerősíti a vállalat azon képességét, hogy a legjobb hibrid IT megoldásokat nyújthassák ügyfeleiknek - foglalta össze Kempel a döntés hátterét.

Az akvizíció mindazonáltal nem jelenti azt, hogy eltűnik a HPE már létező hiperkonvergens termékeinek kínálata; a HC 380 és HC 250 továbbra is elérhető marad a partnerek számára. A SimpliVity ügyfeleknek sem kell azonnali változástól tartaniuk, ami a termékfejlődést illeti; maga a megállapodás is csak a HPE 2017-es üzleti évének második negyedében záródik le, aminek június 30. a határideje.

Az év második felére azonban már megjelenhetnek a felvásárlásból származó előnyök a HPE ügyfelei számára. A tervek szerint a ProLiant szerverekre alapuló integrált HPE SimpliVity hiperkonvergens rendszerek valamikor az idei harmadik-negyedik negyedévben jelenhetnek meg a szállító kínálatában.

Piaci hírek

Teljes kudarcnak nevezte az amerikai exportkorlátozásokat az Nvidia vezére

Jensen Huang szerint a kínai technológia fejlődést nem sikerült megfékezni, cserébe az amerikai vállalatok teljesen kiszorulhatnak az óriási piacról.
 
Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.