Magyarországi webáruházában és a nagyobb hazai elektronikai áruházakban e héttől érhető el a cég első okos otthon rendszere a MioSmart. Az eddig jobbára autós navigációs eszközöket és fedélzeti kamerákat gyártó tajvani társaság profilbővítésként szállt be a piacra.
Már a hazai háztartások is nyitottak az okos otthon megoldások iránt
Cosmin Dobranis, a magyarországi és a romániai értékesítésért felelős menedzser a budapesti bejelentésen elmondta, piaci felmérések alapján úgy látják, hogy a háztartások egy jelentős része már nálunk is nyitott az okos otthonnal összefüggő technológiák felé. A fogyasztók 14 százaléka pedig a következő két évben be is szerezne már valamilyen ezzel összefüggő eszközt. Az okos otthon iránt érdeklődők felének a figyelmét elsősorban a biztonsági, energiahatékonysági megoldások keltik fel, de sokakat megfognak az otthoni használatra szánt egészségügyi fejlesztések is.
Az évi 28 milliárd dollár forgalmú Mitac International Corp.-hoz tartozó Mio márka első okosotthonos rendszere a biztonságra épít. A távfelügyeleti megoldás öt különféle eszközből áll, amelyek egyetlen mobil alkalmazással vezérelhetők. A rendszer elemei különféle egységcsomagokban, illetve külön-külön is elérhetők, 11 ezer és 100 ezer forint közötti áron.
Közülük a kamera HD minőségű felvételt készít, amit egy egyszerűsített gateway megoldással menthetünk el a személyi felhőbe. A rendszer része az akár babamonitorként is használható mozgásérzékelő szenzor, amelynek hatósugara három méter. Vannak hozzá még a nyílászárókat őrző szenzorok, illetve egy kisméretű központi egység (hub), amely a routert kapcsolja össze az érzékelőkkel.
A cég 2017-ben akar megjelenni egy még fejlettebb kamerával, amelynek a megfigyelési fókusza távolból is ráirányítható egy adott területre. Az ugyancsak jövőre tervezett Smartplugokkal pedig a lakás elektromos rendszere válik távolból kezelhetővé. A bemutatón elhangzott, hogy a rendszer kifejlesztésénél azért választották a közvetlen végponttól végpontig érő (P2P) kommunikációs technológiát, hogy az a hekkertámadásoktól is minél jobban védhető legyen.
Fitneszkarkötők valódi EKG-érzékelővel
A társaság MiVia márkanéven új fitneszkarkötőket is piacra dob a közeljövőben. A család első tagja még az idén megjelenik, különlegessége, hogy valódi EKG-érzékelő található benne, és az eszköz képes követni a szervezeten belül lezajló vegetatív idegrendszeri folyamatokat is. A másik karkötő, amely leginkább a futás közben a szervezetben végbemenő változásokat rögzíti, és a tervezők szándéka szerint amolyan személyi trénerként is használható, a jövő év első negyedévében jelenik meg a kiskereskedelemben.
Felhőbe vezető út hazai szakértelemmel
Robusztus műszaki háttér, korszerű technológia és a felhasználóbarát kezelhetőség. A Flex Cloudhoz nem kell nagy IT-csapat, csak egy elhatározás és pár kattintás.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak