A Mio autós kamerája akkor rögzít, ha valamilyen fizikai behatás éri az autót.

Egy jó ideig azon álmélkodott a világ, hogy mennyi közúti baleset történik Oroszországban, pedig csak arról volt szó, hogy egyre több ottani autós kezdte használni a fedélzeti kamerákat. A műszerfalra rögzíthető, induláskor automatikusan bekapcsoló eszközök hasznos segítséget nyújtanak, ha vitás közlekedési helyzetbe keveredünk.

Alaposan dokumentált utak

A főleg navigációs készülékeiről ismert Mio több ilyen kamerát dobott piacra, és ezek most hazánkba is eljutottak. A 63 ezer forinttól kezdődő MiVue 600 széria érintőképernyős kamera rendszerei GPS-vevővel is rendelkeznek, amivel nem a cégtől megszokott navigáció zajlik, hanem az autós útvonalát képes figyelni, illetve rögzíteni.

A sorozat három készülékből áll ( MiVue 638 Touch, 658 Touch és 658 WIFI), amelyek közös tulajdonsága a 2,7 colos érintőképernyő, a hátlapon található, f/1,8-cas apertúrájú, széles látószögű kamera, amivel a lehető legnagyobb terület rögzíthető a kocsi előtt.

Az alapmodell full HD-ben, 30 fps mellett rögzít, a másik kettőnél a felbontás már 2304 × 1296p. A mozgókép felvétele nem belső tárolóra, hanem micro SD-re történik, amit az alapcsomag nem tartalmaz, ezt külön kell beszerezni. A gyártó hazai képviselete szerint 1 órányi felvétel körülbelül 5-6 gigabájtnyi adatot termel, azaz egy 128 GB-os kártyával (ez a támogatott maximum kapacitás) akár 20 órányi utazást is rögzíthetünk.

Parkoláskor is figyel

A WiFi-vel ellátott készülékkel a felvételek átküldhetők az iOS, vagy Android alapú mobilra, ami azt is jelenti, hogy mindkét rendszerhez létezik megfelelő alkalmazás. Az útközben készült videókat a MiVue Manager nevű szoftver segítségével szerkeszthetjük, menedzselhetjük, aminek a windowsos és Mac verziója is elérhető.

A kamerák a beépített mozgásérzékelő miatt nemcsak utazás közben, hanem parkoláskor is használhatók. Ha parkolási módban bármilyen erőhatást, mozgást észlel a készülék, akkor bekapcsol és automatikusan felvételt készít. A tartót úgy alakították ki, hogy több szögben is beállíthassuk a kamerát, de értelemszerűen csak azt fogja felvenni, amit a kamera éppen lát. Ha ebben a módban használnánk, akkor a kamera állandó áramellátást igényel, amihez a gyártó külön tartozékot kínál (Smartbox).

Konzumer tech

3D-ben nyomtatott karácsonyi csoda

Charlotte, a balesetben megsérült teknős egy gyógyászati célú hámot kapott ajándékba, amellyel a remények szerint újra úgy úszkálhat majd, mint egészséges társai.
 
Hirdetés

Felhőbe vezető út hazai szakértelemmel

Robusztus műszaki háttér, korszerű technológia és a felhasználóbarát kezelhetőség. A Flex Cloudhoz nem kell nagy IT-csapat, csak egy elhatározás és pár kattintás.

A szoftveresen definiált WAN hálózatok kiépítése jóval komplexebb feladat egy hagyományos hálózati fejlesztésnél.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.