Egy jó ideig azon álmélkodott a világ, hogy mennyi közúti baleset történik Oroszországban, pedig csak arról volt szó, hogy egyre több ottani autós kezdte használni a fedélzeti kamerákat. A műszerfalra rögzíthető, induláskor automatikusan bekapcsoló eszközök hasznos segítséget nyújtanak, ha vitás közlekedési helyzetbe keveredünk.
Alaposan dokumentált utak
A főleg navigációs készülékeiről ismert Mio több ilyen kamerát dobott piacra, és ezek most hazánkba is eljutottak. A 63 ezer forinttól kezdődő MiVue 600 széria érintőképernyős kamera rendszerei GPS-vevővel is rendelkeznek, amivel nem a cégtől megszokott navigáció zajlik, hanem az autós útvonalát képes figyelni, illetve rögzíteni.
A sorozat három készülékből áll ( MiVue 638 Touch, 658 Touch és 658 WIFI), amelyek közös tulajdonsága a 2,7 colos érintőképernyő, a hátlapon található, f/1,8-cas apertúrájú, széles látószögű kamera, amivel a lehető legnagyobb terület rögzíthető a kocsi előtt.
Az alapmodell full HD-ben, 30 fps mellett rögzít, a másik kettőnél a felbontás már 2304 × 1296p. A mozgókép felvétele nem belső tárolóra, hanem micro SD-re történik, amit az alapcsomag nem tartalmaz, ezt külön kell beszerezni. A gyártó hazai képviselete szerint 1 órányi felvétel körülbelül 5-6 gigabájtnyi adatot termel, azaz egy 128 GB-os kártyával (ez a támogatott maximum kapacitás) akár 20 órányi utazást is rögzíthetünk.
Parkoláskor is figyel
A WiFi-vel ellátott készülékkel a felvételek átküldhetők az iOS, vagy Android alapú mobilra, ami azt is jelenti, hogy mindkét rendszerhez létezik megfelelő alkalmazás. Az útközben készült videókat a MiVue Manager nevű szoftver segítségével szerkeszthetjük, menedzselhetjük, aminek a windowsos és Mac verziója is elérhető.
A kamerák a beépített mozgásérzékelő miatt nemcsak utazás közben, hanem parkoláskor is használhatók. Ha parkolási módban bármilyen erőhatást, mozgást észlel a készülék, akkor bekapcsol és automatikusan felvételt készít. A tartót úgy alakították ki, hogy több szögben is beállíthassuk a kamerát, de értelemszerűen csak azt fogja felvenni, amit a kamera éppen lát. Ha ebben a módban használnánk, akkor a kamera állandó áramellátást igényel, amihez a gyártó külön tartozékot kínál (Smartbox).
Felhőbe vezető út hazai szakértelemmel
Robusztus műszaki háttér, korszerű technológia és a felhasználóbarát kezelhetőség. A Flex Cloudhoz nem kell nagy IT-csapat, csak egy elhatározás és pár kattintás.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak