Az ok a Galaxy S7 széria, ami sokkal jobban teljesít a tavalyi felhozatalnál.

Az Egyesült Államok piaca kiemelt jelentőségű az okostelefon-gyártók számára, főleg akkor, ha egy hazai vállalatról van szó. Ebben a termékkörben az Apple dominanciája sokáig egyértelmű volt, most azonban megfordult a trend, és 11 hónap elteltével ismét a Samsung kerekedett felül.

Minden összejött

A hongkongi Counterpoint Research arról számolt be, hogy március hónapban az USA piacát a Samsung hódította meg. Az említett hónapban a koreaiak 28,8 százalékos részesedést értek el a piacon, amire közel egy éve nem volt példa. Az Apple a gyengébb eladásoknak köszönhetően 23 százalékkal a második helyre szorult.

A siker elsősorban a február végén bemutatott, majd márciusban piacra dobott Galaxy S7 készülékeknek köszönhet. Az elemzők úgy látják, hogy az új modellek jó ütemben érkeztek, és sokkal jobban is teljesítenek a tavalyiakhoz képest, illetve az eredmény alakulását az is befolyásolta, hogy az iPhone 6s erre az időszakra erősen visszaesett.

A Counterpoint egy hónappal korábbi, 40 országot felölelő kutatása is azt mutatta, hogy az S7, illetve S7 Edge egyes piacokon akár 50 százalékkal is nagyobb forgalmat produkáltak a tavalyi készülékekhez képest. Ez az arány az USA-ban 30, a nyugat-európai országokban 20, Kínában pedig 10 százalék volt. Különös módon éppen a vállalat anyaországa, Dél-Korea volt az a helyszín, ahol az új mobilok nem tudtak kiemelkedőt mutatni.

Kínának nem fekszik a terep

Az Egyesült Államok piacáról készült márciusi pillanatfelvételen az LG a harmadik helyet szerezte meg a maga 17 százalékával. A kutatók szerint ez a következő hónapokban várhatóan emelkedni fog, mivel a szintén februárban leleplezett G5 még nem került forgalomba.

A világviszonylatban oly jól teljesítő kínai gyártók az amerikai piacon továbbra sem remekelnek. Ennek egyik leglátványosabb példája a régióval egyébként is rosszban lévő Huawei, ami 1%-os tud felmutatni. A ZTE ennél sokkal erősebb: a 6,6 százaléka jó a negyedik helyre, amit az Alcatel követ 4,5 százalékkal.

Mobilitás

Ismét keresik a hazai digitális szakma női példaképeit

A 40 év feletti női szakemberek elismerését célzó pályázatot immár harmadszorra hirdette meg az IVSZ és a WiTH.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.