Az előfizetők 100 országra kiterjedően korlátlanul netezhetnek és küldhetnek SMS-t plusz költségek nélkül.
John Legere, az amerikai T-Mobile vezérigazgatója folytatja az Un-carrier kampányt: a kezdeményezés előző epizódjáról is beszámoltunk annak idején, amikor a több évre szóló hűségszerződéses rendszerrel számolt le a szolgáltató. Most egy újabb mumus, a külföldi mobilhasználat következik, hiszen a külföldön összehozott brutális mobilnet számlák nem csak hazánkban jelentenek veszélyt az előfizetőkre.
 
Un-carrier 3.0
 
Az operátor által közzétett sajtóközlemény szerint az amerikai előfizetők évente 55 millió alkalommal utaznak külföldre, mely során 40 százalékuk kikapcsolja a készülék adatforgalmazási funkcióját, hogy ne legyen probléma. Húsz százalékuk ezt azért nem teszi meg, mert fogalmuk sincs, hogy mi ennek a módja, a fennmaradó 20 százalék pedig próbálja minél alacsonyabban tartani a költségeket. „A külföldi adathasználat költsége őrületesen magas. A mai készülékeket arra tervezték, hogy a világon bárhol használhassuk őket, de mégis arra vagyunk kényszerítve, hogy értelmetlenül magas összegeket fizessünk, ha külföldön adatot forgalmazunk”, magyarázza Legere. 
 
Az Egyesült Államokban működő T-Mobile ennek megoldására bejelentette, hogy a mobilnet használatot ugyanolyan feltételekhez köti, mint az USA-ban, vagyis minden további költség felmerülése nélkül. A Simple Choice csomagok bármelyikébe tartozó előfizetők a világ 100 országában (köztük van Magyarország is) korlátlanul, szabadon, plusz költségek felmerülése nélkül  használhatják a helyi hálózatot adatforgalmazásra, és ugyanez érvényes az SMS-küldésre is. A hanghívások tekintetében is egyszerűsít a T-Mobile: a külföldön tartózkodó ügyfelek 20 centet fizetnek percenként, legyenek a 100 ország bármelyikében.
 
EU: lassan, de biztosan
 
Az európai felhasználók egyelőre csak irigykedhetnek az Egyesült Államokban történtekre, mivel nálunk semmi nyoma a roaming csökkentésének szolgálatói oldalról. Ez nem véletlen, hiszen ez az egyik legizmosabb bevételük az operátoroknak, ezért az öreg kontinensen az Európai Unió igyekszik csökkenteni, de legalábbis kordában tartani a külföldi mobilhasználat díját. 
 
Ennek következtében az ügyfeleknek ma már a mobilnetért a korábbi díjak harmadával, az indított mobilhívásért majdnem 15, a fogadott hívásért megközelítőleg 10, az SMS-küldésért 8,2 százalékkal kell kevesebbet fizetniük az Európai Unión belül. Az újabb tervezet szerint 2015-től EU-szintű mobilcsomagokkal kell előállniuk a szolgáltatóknak, amelyben a belföldi és a külföldi mobilhasználat tarifái közötti különbség lényegében megszűnik. 
Mobilitás

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.