A Prezi alapító vezérigazgatója az Európai Bizottság díját is besöpörte, magyar vállalkozás először hozta el a rangos elismerést.

Az Európai Bizottság a dublini Web Summit rendezvényenjelentette be, hogy a Prezi alapító vezérigazgatójának, Árvai Péternek ítélte az Europioneers 2014-es Év Internetes Vállalkozója (Web Entrepreneur of the Year) díját. Az Europioneers az EB, a Deloitte, a Hub Institute és az European Young Innovators Forum közös kezdeményezése, amely a Startup Europe keretein belül jutalmazza az Unión belül induló ott is működő, újszerő digitális megoldásokat vagy szolgáltatásokat létrehozó cégeket.

Az Europioneers díjakért az idén is bőven ezer fölöttii létszámban jelentkeztek be a vállalkozások. Az első körös jelölés után internetes szavazással szűkítették le a mezőnyt, a győztesekről vizont már egy szakmai zsűri döntött, amelynek tagjai között ebben az évben ott találhattuk például a Világgazdasági Fórum vagy a Facebook képviselőjét is. Az Év Internetes Vállalkozója díjra előzetesen 14 jelöltet állítottak összesen 9 országból, amelyek közül a Prezi volt az egyetlen magyar cég.

A második nagy trófea

A győzelem abból a szempontból is jelentős, hogy magyar cég vagy vállalkozó még soha sem kapta meg a díjat. Az immár 45 millió felhasználóval büszkélkedő Prezinek amúgy nem ez az első idei skalpja, hiszen júniusban a londoni The Europas Awardsot is megnyerte a Best Founders/Co-founders, azaz a Legjobb (Társ)alapítók kategóriában. A cég ugyanakkor előkelő helyezést ért el a Deloitte Közép-Európai Technology Fast 50 versenyén, amit egyébként egy másik magyar alakulat, a Szallas.hu nyert meg.

"Nagyon örülök ennek az díjnak, amiért nemcsak én, hanem a két alapítótársam, Halácsy Péter és Somlai-Fischer Ádám, illetve a Prezi-dolgozók közösen dolgoztak meg. A díjak azért is fontosak, mert ezzel egyrészt Magyarország jó hírét visszük a világban, másrészt pedig ezen keresztül sokakhoz eljut az üzenetünk, hogy fontos elkezdeni vállalkozni, fontos hinni magunkban" - idézi Árvai Pétert a Prezi közleménye.

Piaci hírek

Milliárdos aktivista vásárolná fel és takarítaná ki a TikTokot

Ha eladósorba kerül az amerikai TikTok, a Big Tech vállalatok csaknem bizonyosan elhasalnának a trösztellenes szabályozáson, másrészt az sem valószínű, hogy a kínai tulajdonos bárkinek hajlandó lenne átadni titkos algorimusait. Egy lehetséges új vevő azonban nem nagyvállalat, és a TikTok technológiája sem érdekli.
 
Az Európai Unió kibervédelmi direktívájának való megfelelés nem annyira bonyolult feladat, mint amilyennek elsőre látszik.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.