Az Instant Articles a publikus tesztfázis végére ért és elméletileg mindenki számára elérhető.

A Facebook gyakorlatára jellemző, hogy a mobilos alkalmazással kapcsolatos fejlesztéseket elsőként iOS-en vezeti be. Az Instant Articles esetében sem volt másképp: a cikkeknek gyors, látványos felületet biztosító funkció ez év májusi startja is elsősorban az iPhone-ok kiváltsága volt, ami a közösségi oldal számára azért is fontos, mert így menetközben is tesztelhető a szolgáltatás.

A droidnak is szabad az út

A hírek szerint a tesztidőszaknak vége, és az Instant Articles immáron az androidos mobilokon is elérhető, amivel a Facebook, illetve a vele szerződő tartalom szolgáltatók lényegesen nagyobb közönséget érhetnek el. A megoldás elsődleges célja végtelenül egyszerű: egy olyan felület létrahozása, ahol a cikkek tízszer olyan gyorsan töltődnek be, mint egyébként.

A tartalom látványos elemekkel való turbózása szintén a csomag része, de a lényeg így is a gyorsaság, hiszen a felmérések azt mutatják, hogy az olvasók a legkisebb késlekedés esetén is elégedetlenek és nem várják ki, míg a cikk betöltődik. Ez áll szemben azzal a trenddel, hogy a felhasználók a világ legnagyobb közösségi oldalát egyre nagyobb számban a mobilos appon keresztül érik le, és az ott megosztott cikkeken keresztül tájékozódnak.

A kezdeti 9 partnerhez képest mára több mint 350 kiadó csatlakozott a kezdeményezéshez, amelyek között az összes nagy média vállalat megtalálható. A felhasználó a Facebookon megosztott cikkeken elhelyezett kis villám ikon alapján azonosíthatja be, hogy egy Instant Articles-ről van szó. Az ilyen jellel ellátott cikkek kiválasztása után a tartalom valóban azonnal megjelenik a kijelzőn, nincs várakozás, lassan betöltődő anyagok.

Mi sem maradunk ki belőle

Az új formula nem azt jelenti, hogy a megszokott tartalmi elemekről le kellene mondani: a gyorscikkek ugyanúgy tartalmaznak videókat, képgalériákat, ahogy a hagyományos felületeken. A Facebook az új funkciókat előszeretettel teszteli az Egyesült Államok felhasználóival, de jelen esetben nem ez a helyzet. Az Instant Articles Magyarországon is elérhető, ehhez mindössze olyan kiadók oldalait kell felkeresni (BuzzFeed, The Washington Post, Cosmopolitan, stb.), akik támogatják a rendszert.

Konzumer tech

Rongyosra használják A Gyűrűk Urát a megfigyelőrendszereket fejlesztő cégek

Várólistán már jelentkezhet Sauron mindent látó robotszemére, aki megengedheti magának, és akit nem zavarnak az olyan idétlen reklámszövegek, mint hogy "Sauron megvédi otthonát és családját".
 
A szoftveresen definiált WAN hálózatok kiépítése jóval komplexebb feladat egy hagyományos hálózati fejlesztésnél.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.