A rendezvény sztárja egy Google Glass lesz, de bemutatkoznak a Mobile World Congress újdonságai is.

Ha van egy jól kirajzolódó, erre az évre érvényes trend, akkor egyértelműen a testen viselhető okos eszközöket lehet emlegetni. Az iparág szinte összes szereplője belekapott már a témába, bár kiforrott, piacképes, és minden szempontból sikeres terméket még nem sikerült kitermelnie a gyártóknak. A Google Glass, Pebble, Gear szentháromságot a barcelonai Mobile World Congress kiállítói több irányból is igyekeztek megbontani, így teljességgel aktuális egy rendezvény keretein belül foglalkozni a témával.

Google Glass a házban!

A Telenor idei első, összességében ötödik Okostelefon Akadémiáján továbbra is platformfüggetlenül igyekszik körbejárni a mobilkommunikáció éppen aktuális témáját, így a március 12-én a Millenáris D csarnokában tartandó következő eseményen a viselhető okoseszközök lesznek középpontban. Ehhez a legnagyobb húzónév a bevezetőben is említett Google Glass, amit Maróy Ákos, az EU Edge alapítója fog bemutatni működés közben a közönségnek. A szolgáltató ígérete szerint ki is lehet próbálni ezt a kereskedelmi forgalomba még nem került, de a fejlesztők által már használt kütyüt.

Az okos- és csatlakoztatott órákról Bodnár Csaba, a Mobilaréna szakújságírója nyújt majd áttekintő képet, különös tekintettel a jelenleg forgalomban lévő legnépszerűbb készülékekre, illetve arra is fény derül, hogy vajon mi lesz a sorsa ennek a szegmensnek az okos kiegészítők áradatában. Moós Gergely, Dagadt Köcsög blog szerzője, a sportoláshoz kifejlesztett okos eszközökre helyezi a hangsúlyt, amelyek a sportrajongók és az életmódváltást fontolgatók körében számíthatnak sikerre.

Ott lesz a Galaxy S5 is

A még távolabbi jövő kapcsán Kovács Tücsi Mihály, író, blogger, a Galaktika magazin tudományos szerkesztője mesél a sci-fikben ábrázolt hordható eszközökről, a cipőbe és zápfogba szerelt telefonról, és arról, hogy mely ötletek bizonyultak reális elképzelésnek mai tudásunk szerint. A közelgő március 15-i ünnep alkalmából az est végén a Momentán Társulat hozza forradalmi hangulatba a vendégeket: improvizatív műsorral illusztrálják, hogy miként zajlott volna 1848. március 15-e, ha Petőfiék számára is elérhető lett volna a mai okos technológia.

Az előadások mellett az Expo területén a legnagyobb készülékgyártók, az Alcatel, a Huawei, az LG, a Samsung, a Sony és a ZTE mutatják be a februári Mobile World Congress-en leleplezett újdonságaikat. Az eseményre többek között a Samsung most debütáló csúcstelefonja, a Galaxy S5 is megérkezik, amely Magyarországon az Okostelefon Akadémián élőben is látható lesz. A rendezvény ingyenesen látogatható, de regisztrációhoz kötött; részletek az esemény Facebook oldalán találhatók.

42. Körkapcsolás: Mi és az MI

Mekkora teret hagy a projektmenedzsereknek a mesterséges intelligencia? Többek között erre az aktuális kérdésre keresték a választ a PMSZ rendezvényén.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.