Kárenyhítési célból a kétszeri fiaskó után sem adja fel a Samsung. A dél-koreai cég fél éven belül piacra akarja dobni a balul sikerült Note 7 felújított változatát.

Már lassan kötetnyi irodalma lesz a mobilkészülék-ipar eddigi legnagyobb fiaskójának, a túlhevülésre hajlamos Samsung Galaxy Note 7-nek, de a dél-koreai gyártó újabb fejezetet nyit benne. Az ázsiai technológiai óriás ugyanis a hét elején jelentette be, hogy felújíitott változatban ismét árulni akarja a hányatott sorú, ha akarom okostelefon, ha akarom phablet modellt.

A visszahívásig több mint 3 millió került a piacra

Mint már többször is beszámoltunk róla, a nagy profitvárakozással tavaly ősszel piacra dobott közel 900 dolláros készüléket már októberben vissza kellett hívni, mert néhány példány öngyulladásra volt hajlamos. A vizsgálatok kiderítették, hogy a hibát a túlságosan szoros helyre tervezett akkumulátorok túlhevülése okozta. Az akkumulátorokat két társaságtól szerezte be a cég, az egyik a Samsung csoporthoz tartozó Samsung SDI Co Ltd, a másik az Amperex Technology Ltd. volt.

Javítottak a technológián, de az újabb kísérlet sem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, másodszor is vissza kellett hívni a piacról az egyébként kezdetben nagyon pozitív fogadtatásban részesített készüléket. A korai vásárlók között ugyanis igen sokan voltak, akik az első fiaskó után inkább cserét kértek, mint az eszköz árát.

Mivel mind a Samsungnál, mind a független szervezeteknél végrehajtott vizsgálatok ezen kívül más hibát nem fedeztek fel a Note7 eszközökben, kezdtek olyan spekulációk elterjedni, hogy a dél-koreai gyártó a dollármilliárdokban mérhető kárát esetleg a modell újrafazonírozott változatával tudja majd enyhíteni. A cég becslése szerint a félresikerült termékbevezetés az azóta eltelt három negyedévben mintegy 5,5 milliárd dollárnyi profitot húzott ki a zsebéből. A visszahívásig több mint 3 millió Note 7-et dobott piacra.

A Note 7-mentő terv furcsa időzítése

Szakértők ugyanakkor furcsállják a mostani bejelentés időzítését, hiszen a Samsung szerdán akarja piacra dobni a tavalyi botrány óta az első új prémium okostelefonját, az S8-ast az USA-ban. Jót tesz-e vajon ez a márka imázsának, illetve az új készülék eladási mutatóinak?

A dél-koreai gyártónak ugyanis azzal is számolnia kell, hogy a márka korábbi hívei végleg elfordulnak tőle. A fiaskó után a Branding Brand nevű, e-kereskedelemi platform ezer fő részvételével végzett közvéleménykutatást. A nyilatkozók közel 40 százaléka közölte, hogy végzett a Samsung telefonokkal - nemcsak kifejezetten a Note-vonallal, hanem a gyártó teljes mobil palettájával.

Az sem tett jót a márka imázsának, hogy a repülés történetében először fordult elő, hogy a Note 7 telefonnal rendelkező utasok csak teljesen kikapcsolt készülékkel léphettek a fedélzetre.

A hét eleji bejelentésben a Samsung illetékesei kiemelik, hogy a Note 7-mentő terv, amely számításba veszi a felújított eszközök bérbevételi lehetőségét is, kivitelezhetősége a szabályozó hatóságokkal és a szolgáltatókkal folytatott megbeszélésektől, valamint a várható kereslettől is függ. 

Még keveset tudni a menetrendről és a célba vett piacokról

A dél-koreai Electronic Times hírlap névtelen forrásokra hivatkozva keddi számában azt állítja, hogy a Samsung otthon júliusban, vagy augusztusban jelenhet meg az újragondolt, biztonságos akkumulátorokkal ellátott változattal, amiből tervek szerint 400-500 ezer darab körüli mennyiséget szeretne ott piacra dobni. 

A cég a Reuters kérdésére ugyanakkor azt közölte, hogy még egyáltalán nem eldöntött, mikor és mely piacokat veszi majd célba a felújított modellel. Azt viszont fontosnak tartotta megjegyezni, hogy az új akkumulátorok már olyanok lesznek, amelyek megfelelnek a Samsung szigorított akkumulátor-biztonsági eljárásainak.

A társaság azt is tervezi, hogy a felújításra alkalmatlan készülékekből a még hasznosítható részegységeket, chipeket, kamera modulokat, színes- és ritkafémeket (réz, arany, ezüst, nikkel) kivonják és újrahasznosítják.

A céget a botrány óta éppen ilyen aggodalmak miatt a környezetvédelmi csoportok, élen a Greenpeace-szel erőteljes nyomás alatt tartják. A Greenpeace azonnal üdvözölte is a hét eleji bejelentést, hozzátéve, hogy a Samsungnak környezeti szempontból (is) megbízhatóan kell végrehajtania a terveit.

Konzumer tech

Harry Smithnek hívnak? Akkor buktad ezt a szoftvermérnöki állást!

A mesterséges intelligenciát használó toborzószoftverek állítólag nem szeretik az angolszász nevet viselő férfi jelölteket.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.