A Samsung egyre kevésbé képes fenntartani azt az elképesztő tempót, amit korábban könnyedén ment neki. A piac egyre jobban fárad, a profit növekedése folyamatosan lassul, az Apple egyre erősebbnek tűnik, óriási harc dúl a vezető helyért. A Galaxy sorozat 6-os tagjaival egy teljesen új formanyelv mutatkozott be a gyártó életében és ugyanezt a vonalat követi a két abszolút csúcsmodell: a Note5, illetve a Galaxy S6 Edge+.
Egyik se nagyobb, mint a másik
Kissé furcsa helyzet alakult ki a Samsung portfóliójában, mivel megszületett két, hardveresen szinte teljesen ugyanazt nyújtó készülék, ami eddig nem nagyon történt meg a gyártó életében (főleg a zászlóshajó kategóriában). Az új Note esetében az jelent előrelépést, hogy elmaradt a legalábbis kifogásolható, varrott, műbőr dizájn, helyette kapunk egy jó adag üveget és fémet, illetve egy ívelt hátlapot.
Galaxy S6 Edge+
Az S6 Edge+ esetében a Super AMOLED kijelző szintén megnőtt 5,1-ről 5,7 colra, a felbontás QHD, de lényegében ugyanazt a formavilágot kapjuk, mint a kisebbik kiadásnál. A Samsung kommunikációjának egyik alappillére az volt, hogy mindkét mobil esetében úgy növelték a kijelzőt, hogy maguk a telefonok nem lettek nagyobbak, azaz a káva vékonyodott, javult a kép/készülékház arány, aminek viszont (a Note5 esetében) az akku esett áldozatául, azaz 3220 mAh-ról 3000-re csökkent.
A két mobil tehát szinte teljesen ugyanazt nyújtja, az egyetlen markáns különbséget a Note modelleknél már megszokott S Pen vezérlő ceruza jelenti. Így tehát az Exynos 7420 chipset, az abban dolgozó nyolcmagos processzor, a 4 GB RAM, a 32/64 gigabájtos tárhely, a microSD mellőzése, 16 megapixeles, optikailag stabilizált hátlapi kamera mind megegyezik a két készülék esetében.
Galaxy Note5
A bejelentés alatt próbáltuk kideríteni, hogy mi a megkülönböztetés célja és arra jutottunk, hogy a Note5 a produktivitásról, az S6 Edge+ pedig inkább a multimédiáról szól. Utóbbi modell esetében az oldalt hajlított kijelző sokkal több funkciót ad végre, mint korábban, de a Note5 is tele van olyan speciális, a sytlust támogató képességekkel, mint a zárképernyőre való jegyzetelés lehetősége.
Az európai felhasználók mellőzve érezhetik magukat, mivel a Samsung úgy döntött, hogy ebben az évben csak az S6 Edge+-ból kap az öreg kontinens – és ezzel együtt a magyar piac is. Így a Note5 csak jövőre, de az ígéretek szerint még az év első felében érkezik, az árazásról pedig annyit tudtunk meg, hogy az S6 Edge+ 32 GB-os verziója 260 ezer forintos áron kezdi meg pályafutását az ősz folyamán.
Kifejezetten fontos egyebek
A két készülék prezentálása mellett több érdekességet is csepegtetett a Samsung, amiből hardveres fronton egy fura tok, és egy új okosóra lehet érdekes. Az előbbi (Keyboard Cover) egy olyan tokrendszert jelent, ami egy hátlapból, illetve egy előre illeszthető és teljes fizikai QWERTY gombsorból áll. A gombok használat közben egy kapacitív továbbítóval valóban megérintik a kijelzőt, használaton kívül a gombos felület a hátlapra csúsztatható. Egy rövid videóban bemutatkozott a Gear S2, egy kör alakú, fémházas okosóra, amiről a berlini IFA kiállításon tudhatunk meg majd többet.
Keyboard Cover
Külön hangsúlyt kapott a bemutató alatt a Samsung Pay, amiről kiderült, hogy szeptembertől az USA-ban és Dél-Koreában elindul a bevezetése. Új infó a fizetési rendszerről, hogy nem csak NFC-s, hanem mágnes csíkos terminálokon is használható, amivel jelentősen kibővül a potenciális elfogadóhelyek száma. Végül érdekes mozzanat a Live Broadcast funkció, ami lehetővé teszi, hogy a Note5, illetve S6 Edge+ kamerájával rögzítet videófelvételt azonnal, élőben streamelhesse a felhasználó a YouTube-ra.
A hazai bemutatón készített fotók a Galaxy S6 Edge+-ról (egy S6 Edge mellett) és a Keyboard Coverről:
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak