Egy évvel ezelőtt nem feltétlenül ezt jósolták volna a piaci szereplők és a szakértők, de 2016 tavaszára még mindig nem dőlt el, hogy pontosan mi lesz az okosórák sorsa. A Fitbit vezérigazgatójának pár nappal ezelőtti nyilatkozata is arra világított rá, hogy a komplex megoldások egyelőre inkább elriasztják, mint vonzzák a felhasználókat, ezért e gondolatmenet kapcsán lehet érdekes a Garmin húzása.
Alap képességek, klasszikus formák
A navigációs, fitnesz, és sporteszközöket gyártó vállalat nem kezdő a szóban forgó területen, hiszen jelenleg is rengeteg ilyen jellegű termékkel rendelkezik. A portfólió új tagja azonban merőben eltér az eddigi, kifejezetten a testmozgást támogató, azt figyelő és naplózó óráktól. A Vivomove hagyományos, analóg formát kapott, és jelentősen kevesebb funkcióval rendelkezik a társaihoz képest, ennek ellenére szűken, de így is befér az okosóra kategóriába.
Az óralap klasszikus kialakítást kapott ugyan, de több szenzor gondoskodik róla, hogy a felhasználó mozgását mérni tudja. Az egyik egy gyorsulásérzékelő, ami a megtett távolságot figyeli, vagyis lépésszámlálóként működik. Mivel az óralapon hagyományos mutatók és nem egy kijelző mutatja az idő múlását, így az aktivitás jelzését mindössze két csík végzi: az egyik a megtett lépések számáról, a másik (piros) pedig arról informál, hogy ha túlságosan hosszú ideig voltunk tétlen állapotban.
Elegáns és nem olcsó
A Vivomove ezen kívül az alvásfigyelésre alkalmas még, vagyis a szenzorok monitorozzák, hogy mennyit és milyen mélyen aludtunk. Az óra nem lehet elég okos a hozzá tartozó alkalmazás nélkül, így ez itt is megvan. Ebben az esetben ez a feladatot az iOS-re és Androidra is elérhető Garmin Connect végzi, ami gyűjti, rendszerezi, majd megosztja beérkezett adatokat, amennyiben feltétlenül tudatni szeretnénk a világgal, hogy mennyit aludtunk az éjjel, vagy teljesítettük-e az aznapra kitűzött lépésszámot.
A Garmin több színben is (fehér, fekete, arany, rózsaarany) elérhető órája 42 mm átmérőjű, 20 mm-es szíjakkal rendelhető, 50 méterig vízálló, az akkumulátora pedig 1 éven keresztül képes kiszolgálni tulajdonosát. A Vivomove az okosórák prémium szegmensébe sorolja magát, hiszen színtől és anyagtól függően 150-300 (40-80 ezer Ft) dollár közötti árért vásárolható meg.
Felhőbe vezető út hazai szakértelemmel
Robusztus műszaki háttér, korszerű technológia és a felhasználóbarát kezelhetőség. A Flex Cloudhoz nem kell nagy IT-csapat, csak egy elhatározás és pár kattintás.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak