A Vivomove ettől még elegáns és színes tagja az egyre sűrűbb okosóra-piacnak.

Egy évvel ezelőtt nem feltétlenül ezt jósolták volna a piaci szereplők és a szakértők, de 2016 tavaszára még mindig nem dőlt el, hogy pontosan mi lesz az okosórák sorsa. A Fitbit vezérigazgatójának pár nappal ezelőtti nyilatkozata is arra világított rá, hogy a komplex megoldások egyelőre inkább elriasztják, mint vonzzák a felhasználókat, ezért e gondolatmenet kapcsán lehet érdekes a Garmin húzása.

Alap képességek, klasszikus formák

A navigációs, fitnesz, és sporteszközöket gyártó vállalat nem kezdő a szóban forgó területen, hiszen jelenleg is rengeteg ilyen jellegű termékkel rendelkezik. A portfólió új tagja azonban merőben eltér az eddigi, kifejezetten a testmozgást támogató, azt figyelő és naplózó óráktól. A Vivomove hagyományos, analóg formát kapott, és jelentősen kevesebb funkcióval rendelkezik a társaihoz képest, ennek ellenére szűken, de így is befér az okosóra kategóriába.

Az óralap klasszikus kialakítást kapott ugyan, de több szenzor gondoskodik róla, hogy a felhasználó mozgását mérni tudja. Az egyik egy gyorsulásérzékelő, ami a megtett távolságot figyeli, vagyis lépésszámlálóként működik. Mivel az óralapon hagyományos mutatók és nem egy kijelző mutatja az idő múlását, így az aktivitás jelzését mindössze két csík végzi: az egyik a megtett lépések számáról, a másik (piros) pedig arról informál, hogy ha túlságosan hosszú ideig voltunk tétlen állapotban.

Elegáns és nem olcsó

A Vivomove ezen kívül az alvásfigyelésre alkalmas még, vagyis a szenzorok monitorozzák, hogy mennyit és milyen mélyen aludtunk. Az óra nem lehet elég okos a hozzá tartozó alkalmazás nélkül, így ez itt is megvan. Ebben az esetben ez a feladatot az iOS-re és Androidra is elérhető Garmin Connect végzi, ami gyűjti, rendszerezi, majd megosztja beérkezett adatokat, amennyiben feltétlenül tudatni szeretnénk a világgal, hogy mennyit aludtunk az éjjel, vagy teljesítettük-e az aznapra kitűzött lépésszámot.

A Garmin több színben is (fehér, fekete, arany, rózsaarany) elérhető órája 42 mm átmérőjű, 20 mm-es szíjakkal rendelhető, 50 méterig vízálló, az akkumulátora pedig 1 éven keresztül képes kiszolgálni tulajdonosát. A Vivomove az okosórák prémium szegmensébe sorolja magát, hiszen színtől és anyagtól függően 150-300 (40-80 ezer Ft) dollár közötti árért vásárolható meg.

Konzumer tech

El az útból! Érkezik az OpenAI legújabb üdvöskéje

Ha van is fék az MI-vonaton, azt senki nem akarja használni. A ChatGPT fejlesztője az emberi szintű problémamegoldásra képes o3 modell beharangozásával zárta az évet.
 
Hirdetés

Felhőbe vezető út hazai szakértelemmel

Robusztus műszaki háttér, korszerű technológia és a felhasználóbarát kezelhetőség. A Flex Cloudhoz nem kell nagy IT-csapat, csak egy elhatározás és pár kattintás.

A szoftveresen definiált WAN hálózatok kiépítése jóval komplexebb feladat egy hagyományos hálózati fejlesztésnél.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.