A Qualcomm új chipjeivel kisebbek, gyorsabbak és hatékonyabbak lesznek a következő modellek.

Az amerikai félvezető gyártó furcsamód nem várta meg a hamarosan kezdődő Mobile World Congresst és több új, mobileszközökbe szánt rendszer chipet is bemutatott. A Qualcomm újdonságai közül a legérdekesebb és legtöbb újdonságot hozó SoC-t kifejezetten az okosórák új generációjába szánja, míg a másik három termék a 400 és 600-as sorozatot bővíti.

Kisebbek és kitartóbbak lesznek

Az új platform nem nagy meglepetésre a Snapdragon Wear nevet kapta, a benne dolgozó első chip pedig a Snapdragon Wear 2100. A tervek szerint ez fogja széles körben lecserélni a gyártók által eddig órákban alkalmazott Snapdragon 400-at.

A Qualcomm alaposan hozzányúlt az architektúrához és jelentős méretcsökkenést sikerült elérniük az új modellel. A Wear 2100 30 százalékkal kisebb az elődhöz képest, aminek egyenes következményeként vékonyabb, könnyebb okosórák születhetnek a jövőben. Még ennél is jóval kecsegtetőbb körülmény, hogy a 2100-as SoC 25 százalékkal kevesebbet fogyaszt, így lényegesen kitolódhat az átlagos üzemidő.

A Snapdragon Wear 2100-ban egy négymagos, Cortex-A7 processzor dolgozik maximum 1,2 GHz-en, egy Adreno 304 grafikus chippel kiegészülve. Ez a kombináció akár a 640 × 480-as megjelenítők meghajtására is képes 60Hz mellett. Két verzió kerül piacra, melyek közül az egyik a Bluetooth/WiFi párost, a másik pedig a 2G/3G/LTE triót is támogatja. Ezeken kívül természetesen az NFC, GPS, illetve Quick Charge 2.0 kompatibilitás sem maradt ki.

Az LG már be is dobta magát

Ahogy egy ilyen bemutatótól elvárható, egy gyártó, az LG, jelezte is, hogy már dolgozik az új chippel készülő okosóráján, ami egyéb hordható eszközökkel együtt még ebben az évben megjelenhet. A Qualcomm a Wear 2100-án kívül a felső középkategóriás mobilok számára tervezett Snapdragon 625-öt mutatta még be (14nm gyártástechnológia, nyolc mag, 4K videók, 24 megapixeles kamera támogatása, Quick Charge 3.0), az alsóbb kategóriájú készülékekbe pedig a 435/425-ös párost ajánlja.

Konzumer tech

Mikrovállalkozót csinált chatbotjából az Anthropic

A házon belül lefolytatott kísérleti projekt során az algoritmus stabilan szállította a furcsábbnál furcsább megoldásokat. A cég igyekszik az itt leszűrt tapasztalatokat a modellek fejlesztésénél kamatoztatni.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.