Az amerikai kormány már nem tart igényt az Apple segítségére.

Végéhez ért az amerikai Védelmi Minisztérium, illetve a Nyomozó Iroda és az Apple közti, hetek óta húzódó vita. Az FBI egy tavaly decemberi terrorcselekmény elkövetőjéhez tartozó iPhone-t szeretett volna feltörni, amihez az Apple segítségét kérte, Tim Cook azonban egyértelművé tette, hogy minden lehetséges segítséget megad az ügyhöz, de a konkrét kérést nem fogják teljesíteni.

Köszi, most már megvagyunk!

Ez arra vonatkozott, hogy a gyártó úgy módosítsa az iOS-t, ami lehetővé teszi a benne tárolt adatok kinyerését. Az Apple ezt a kezdetektől fogva elutasította, így bírósági ügy lett a dologból, ami csak azért nem futott ki, mert az FBI új utakat keresett és talált. A Minisztérium egy beadványban közölte a bíróval, hogy egy szakértő által a rendelkezésére bocsátott új módszert tesztelnek, ami miatt lehet, hogy nem lesz szükség az Apple közbenjárására.

„A kormány sikeresen hozzáfért a Farook iPhone-ján tárolt adatokhoz, így a továbbiakban nincs szükség az Apple segítségére”, szól az FBI legutóbbi beadványa. Az továbbra sem világos, hogy pontosan ki segített a hatóságoknak és az sem egyértelmű, hogy a felderítés valóban egyetlen mobilkészülékre vonatkozik, vagy esetleg több iPhone is szerepel azon a bizonyos listán.

Az azonban egészen biztos, hogy a Minisztérium a jövőben továbbra is keresni fogja annak a lehetőségét, hogy nemzetvédelmi célból adatokat gyűjtsenek be titkosított készülékekről. „A kormány előtt a jövőben is elsődleges cél lesz azon kritikus digitális információk megszerzése, amelyek a köz- és a nemzet biztonságát hivatottak megvédeni – történjen az együttműködő partnerek vagy a bírósági rendszer közreműködésével”.

Ugyanazt mondják más előjellel

A fejleményeket (ahogy eddig) az Apple most sem hagyta szó nélkül. A cég közleményében kifejti, hogy elejétől fogva ellenezték az iOS-be tervezett szoftveres hátsó kapu beépítését, ami így végül nem is valósult meg. Ennek kijelentésére nyilvánvalóan azért volt szükség, hogy a közvélemény ne gondoljon valamilyen titkos, a háttérben megkötött egyezségre. Az Apple ezen kívül kijelenti, hogy az Egyesült Államok lakosainak joguk van adataik, magánszférájuk, biztonságuk védelméhez, ami már csak azért is ironikus, mert így mindkét fél ugyanazokkal a jelszavakkal operál.

Biztonság

MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.