Egyetlen napon 1 milliárdnál is több felhasználó lógott a közösségi oldalon.

Fontos mérföldkőnek nevezte Mark Zuckerberg a most hétfői napot, amikor is a Facebookot használók száma átlépte az egymilliárdos szintet. Ez azt jelenti, hogy aznap a világon minden hetedik ember csatlakozott a közösségi oldalhoz, miközben a Föld lakosságának egy jó része egyáltalán nem tud kapcsolódni a világhálóra.

Egy. Milliárd. Ember.

A Facebook alapítója joggal lehet büszke az eredményre, hiszen ilyen nagyságrendű érdeklődést kevesen tudnak felmutatni az interneten. A világ legnépszerűbb keresőjét üzemeltető Google például egy nap nagyjából 5-6 milliárd lekérdezést teljesít, de mivel egy-egy felhasználó akár tucatnyi keresést is indít 24 óra alatt, így a közösségi oldal mostani mérföldköve legalább ugyanolyan szintű teljesítménynek tekinthető.

A legutóbbi pénzügyi jelentéskor nyilvánosságra hozott adatok szerint a Facebook havi aktív tábora 13 százalékkal nőtt éves szinten, és immár hajszálnyira marad csak el a 1,5 milliárdtól. Ebből az adatból levezetve úgy is fogalmazhatunk, hogy a hétfői rekord napon három aktív regisztráltból kettő használta is az oldalt aznap.

Havonta aktív Facebook-felhasználók | Create infographics

Mint azt a fenti grafikonon láthatjuk, a közösségi oldalnak egyelőre azt követően is sikerül meglepően jó növekedési ütemet produkálnia, hogy fő piacán, az Egyesült Államokban gyakorlatilag már több éve elérte a telítettségi szintet. Persze Zuckerbergék sem ülnek ölbe tett kézzel, és várják, hogy a világ többi tájáról érkezzenek a kósza regisztrációk.

A semminél a kevés is több

A tábor növekedését segíti például az Internet.org kezdeményezés, amelynek célja, hogy fejlődő országok lakosainak ingyenesen jutassák el az internetkapcsolatot. Illetve annak egy "lebutított" változatát. Pont emiatt sok támadás is éri a programot, mivel az csak egy nagyon kis rést nyit a világhálóra. Az ingyen internetet ugyanis csak meghatározott oldalak elérésére lehet felhasználni. Mark Zuckerberg azzal védte meg a programot, hogy akik számára egyáltalán nem elérhető (technikai vagy éppen anyagi okokból) az internet, a részleges elérés is több a semminél.

Piaci hírek

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.