A Silent Circle bejelentett mobilos csomagjait, amelyek VoIP alapon szeretnék felrázni a piacot.

A biztonságos, lehallgatásbiztos kommunikációra az NSA-Snowden ügy óta nagyobb igény van, mint valaha. Ezt használja ki a Silent Circle, aki egy különleges, hibrid üzleti modellel igyekszik eladni speciális alkalmazásait és szolgáltatásait. Az alapvetően szoftveres oldalról érkező cég elsőként egy hardveres partnerrel (Geeksphone) legyártatott mobillal nyitott (Blackphone), ami a titkosított kommunikációt lehetővé tevő appokkal és az ahhoz tartozó előfizetésekkel ellátva érkezik meg a vásárlókhoz.

A bizalom és a biztonság köre

A Blackphone gyártása és szállítása időközben megkezdődött, így eljött az idő, hogy a Silent Circle célba vegye úgy nagyjából az egész telekommunikációs ipart és kezdetnek jól beolvassanak az egész iparágnak. Ezt a hálás feladatot rögtön a cég vezetője, Mike Janke vállalta fel, aki szerint a telkó cégek kihalásra vannak ítélve, hiszen az általuk nyújtott szolgáltatások egyike sem hozza azt a szintet, amit az előfizetők megérdemelnének.

Janke úgy fogalmaz, hogy a kommunikáció hagyományos formája halálra van ítélve, hiszen drága, merev, és mit sem törődik a biztonsággal. Éppen ezért itt az ideje a „biztonságos, virtuális operátoroknak”, akik majd megmutatják, hogyan is kell ezt az egészet csinálni.

Komolyan veszik: Mike Janke (CEO, társ alapító) és a Blackphone

Ha Janke mondandójáról lefejtjük a hangzatos jelszavakat és az indulatot, akkor alapvetően egy megszokott, VoIP alapú, havi előfizetési díjas szolgáltatásról van szó, aminek középpontjában a biztonság áll. Ez utóbbi elem az, ami valóban különlegessé teszt a Silent Circle előfizetési konstrukcióit a többiekhez képest, illetve az, hogy a díjazással igyekeztek az összes rivális szolgáltató árai alá menni.

Az igénybe vételéhez egy iOS, vagy Android alapú mobilra, valamint a szükséges alkalmazások telepítése szükséges, de létezik windowsos kliens program is, amivel desktop környezetben is indíthat, fogadhat hívásokat az előfizető. A legkisebb csomag havi 12,95 dollárért (kb. 3 ezer Ft) 100 perc beszélgetést foglal magában, de 40 dollárért akár 1000 percet is lebeszélhet azt előfizető. A  rendszer 79 ország vezetékes, és 41 ország mobilos hálózatát támogatja, ide lehet tehát telefonálni a Silent Circle előfizetésével.

Mindenki félhet, akinek van miért

A 100 percet csak azon hívások esetében számítják fel, amely nem előfizetők felé irányul (Out-Circle Calling), de a hívás titkosítása ebben az esetben is megtörténik. Az előfizetők közötti kommunikáció még erősebb titkosítási, biztonsági funkciókkal rendelkezik: ilyen az elküldése után előre megadott idő után önmagát megsemmisítő üzenet, a kontaktok, dokumentumok titkosítása, konferencia hívások, vagy a videó chat.

A Silent Circle mobilos és desktop appja

Janke szerint a szolgáltatásuk egyszerre jelent konkurenciát a mostanában oly divatos, VoIP alapú appoknak (Viber, Skype), illetve a mobilszolgáltatóknak, akik a Silent Circle szerint még mindig busás hasznot húznak a nemzetközi hívásokból és a roaming díjakból. A cég erre reflektálva főleg azokat a sokat utazó, és még többet kommunikáló üzletembereket, politikusokat, cégvezetőket célozza meg, akik nem szeretnék, hogy a beszélgetéseiket más is hallhassa.

A támogatott országok között sajnos nem található meg Magyarország, ahogy az sem veheti egyelőre igénybe a szolgáltatásokat, aki Windows Phone alapú készüléket, vagy BlackBerry-t használ. A platformok, illetve országok bővítéséről konkrétumot nem árul el a cég, mindössze arra tesznek utalást, hogy az eredmények tükrében át fogják gondolni a terjeszkedést.

Konzumer tech

MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.