Átalakítja vezetői struktúráját a Vodafone Magyarország. Ennek keretében az eddigi elnök-vezérigazgató csak elnök lesz, az operatív irányítás Diego Massida kezébe kerül.
A Vodafone Magyarország ma kiadott sajtóközleménye szerint október elsejétől megváltozott vezetői struktúrában dolgoznak tovább. A jelenleg elnök-vezérigazgatói pozícióban dolgozó Beck György októbertől már csupán az elnöki tisztet fogja betölteni. Az operatív irányítás Diego Massida kezébe kerül, aki egyben teljes körű felelősséget is visel majd a leányvállalat eredményeiért. A cég a döntést hivatalosan azzal magyarázza, hogy a Görögországban és Spanyolországban már bevált új irányítási mintát kívánja itthon is meghonosítani.

Az új vezérigazgató a Vodafone Csoport és a Vodafone Németország Video és Connected Home üzletágának vezetői székét hagyja ott a magyarországi feladatért. Beck György a váltás után már "csupán" az üzleti stratégiai kialakításáért, valamint a vállalat összes kifelé irányuló tevékenységéért felel. Ide tartozik többek között a politikusokkal és a jelentős gazdasági döntéshozókkal, valamint a kormányzattal és a szabályozó hatóságokkal való kapcsolattartás.

Hirtelen kormánymozdulatok Beck György 2007-ben lett a Vodafone Magyarország vezérigazgatója, majd alig több, mint bő egy évvel ezelőtti kinevezése után már elnök-vezérigazgatói minőségben vezethette a vállalatot. A hivatalos magyarázat ennek fényében már kevéssé érthető, hiszen egy ekkora méretű cég esetében az ilyen gyors ütemű vezetői változtatásokat általában kerülni szokták, mivel mind a vállalat belső, mind a piaci működésével kapcsolatban kockázatokkal jár.

Vodafone: "Csak versenyezni szeretnénk"
Elnök-vezérigazgatóként vezeti Beck György a Vodafone-t

Összezuhantak a Meta részvényei, amikor kiderült, hogy az MI pénzbe kerül

Sokan próbáltak szabadulni a papíroktól, miután a vállalat lassulásra figyelmeztetett a mesterséges intelligencia fejlesztésével összefüggő, hosszabb távra szóló beruházásokra hivatkozva.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.