Kizárólag hallgatók szervezik, pontosabban a BME Simonyi Károly Szakkollégiuma. Helyszíne is a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem. Ez a Simonyi Konferencia.
Az idén már tizedik alkalommal szervezik 2013. április 16-án a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Simonyi Károly Szakkolégiumának diákjai a neves fizikusról – és nem utolsósorban pedagógusról – elnevezett szakmai konferenciát. A konferencia programja a névadó szerteágazó érdeklődéséhez hasonlóan sokszínű.

Vendégül látja a számítógépes víruskeresését forradalmasító CrySyst, a Master Card Mobile fejlesztőit, de előadást tartanak majd többek között a LogMeIn és a PuliSpace marsjáró robot fejlesztői is.



Elmélet-gyakorlat Bár a konferencia programjának középpontjában az informatikai problémák állnak, lesz bőven szó másról is. Az MTA munkatársa, Zoletnik Sándor a Franciaországban most épülő fúziós erőművekről, Kollár Bálint a kvantumszámítógépek, Bíró László Péter pedig a grafénról tart előadást.

Tavaly nagy sikerrel debütált a Workshop-terem, ezért idén a kisebb teremben a Simonyi Szakkollégium tagjai mutatják be kutatásaik eredményeit workshop jellegű előadásokban. Itt lesz szó számítógépes nyelvészetről, mobildesignról, elektronikai módszerekről vagy például arról, hogyan tudjuk egyetlen távirányítóval vezérelni összes elektronikus eszközünket.

A 2003 óta minden évben megrendezett konferenciára tavaly több mint 1500-an regisztráltak. A rendezvénylátogatás továbbra is ingyenes, de a részvételi szándék előzetes regisztrációhoz kötött. Regisztrálni a konferencia honlapján lehet 2013. április 15-ig.

A konferencia mindhárom termének előadásait rögzítik, sőt a szervezők élő, online közvetítést is terveznek a konferencia honlapján.

Hiányszakma volt és lesz az informatikus
Tévúton a felsőoktatás: még több informatikust felszívna a piac

Egyre furcsábbak lesznek a CAPTCHA tesztek, ahogy a gépek is okosodnak

Már nagyon jók például például a fényképek címkézésében, de a logikai összefüggéseken könnyen fennakadnak. Igaz, ezzel így lehet némelyik emberi felhasználó is.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.