A Braun Péter-díjas szakember szeptember óta irányítja a NISZ Zrt. alá tartozó vállalatot.

Szeptembertől Both András irányítja vezérigazgatóként az Idomsoft Zrt.-t, derül ki a vállalat honlapjáról. A szakember számára nem ismeretlen a terep, ugyanis 2018-tól három évig dolgozott már a cégnél fejlesztési vezérigazgató-helyettesként.

Both András a Budapesti Corvinus Egyetemen szerzett gazdaságinformatikus diplomát. Karrierje során volt alkalmazásfejlesztő, projektmenedzser, de alapított és vezetett digitális ügynökséget is. Hét éve dolgozik az államigazgatásban. 2015-től 2018-ig a Lechner Nonprofit Kft. infokommunikációs igazgatóságát vezette. 2018 augusztusában kinevezték az IdomSoft Zrt. fejlesztési vezérigazgató-helyettesévé, ahol többek között az eSzemélyivel kapcsolatos fejlesztéseket irányította. Az ottani munkájával 2020-ban sikeresen pályázott a Vezető Informatikusok Szövetsége által kiírt Braun Péter-díjra, amellyel a szakmai szervezet a 35 évnél fiatalabb informatikai vezetők munkáját ismeri el.

2021 júniusában az akkor alakuló új kormányzati céghez, a DKF (Digitális Kormányzati Fejlesztés és Projektmenedzsment) Kft.-hez igazolt. Jelenlegi kinevezéséig az e-közigazgatással, informatikával, valamint infokommunikációs infrastruktúrával kapcsolatos projektek felügyeletét ellátó szervezet CIO-jaként dolgozott.

Közösség & HR

Az ENSZ-ben egyezkednek a gyilkos robotok megfékezéséről

A világszervezet 2026-ra állítaná fel az MI-vezérelt, autonóm fegyverrendszerek fejlesztésének és felhasználásának nemzetközi kereteit, de a fegyverkezési verseny és az elszámoltathatóság hiánya nem sok jót ígér ezzel kapcsolatban.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.