A sorozatra már amúgy is nagyon ráfért egy alapos frissítés, a rendezőnek pedig nem kell messzire mennie a témáért.

James Cameron a BBC tavaly februárban készített interjújában már a "hamisított médiáról" és a vele összefüggő eszközök fejlődéséről beszélt. Ebben egyebek mellett kifejtette, hogy ha a Terminátor-filmekből ismert, öntudatra ébredő mesterséges intelligencia el akarná törölni az emberiséget, akkor valójában felesleges lenne atomfegyverekkel lövöldöznie. Sokkal könnyebb lenne és kisebb befektetést igényelne, ha készítene egy csomó minőségi mélyhamisított (deepfake) anyagot, nagy felhajtást mellett az egészet kiszórná a felhasználók közé, a többit pedig az emberi természetre bízná.

Időközben kiderült, hogy a rendező már dolgozik a Terminátor következő részének forgatókönyvén, amit tényleg az olyan MI-alkalmazások térnyerése ihletett a valós világban, mint amilyen az OpenAIChatGPT programja. Cameron a héten rendezett Dell Technologies World 2023 rendezvényen azt mondta a '84 óta élő Terminátor-franchise folytatásáról , hogy néhány kérdést még tisztázni kell a feltörekvő technológiával kapcsolatban, mielőtt készen állna az új anyag lezárására, vagyis arra vár a forgatókönyv befejezésével, hogy a mesterséges intelligencia fejlődési iránya letisztuljon.

Az MI nem magától válik veszélyessé

A kommentárok szerint a ténylegesen létező MI-technológia villámgyors térnyerése olyan téma lehet, amiből könnyen lehet majd a moziban is kasszasikert csinálni, főleg, hogy a Skynet szuperintelligenciára a média is rendszeresen hivatkozik a mesterséges intelligenciával kapcsolatos tudósításaiban. Igaz, a veszélyekről szóló figyelmeztetések már nem a Terminátor világát idézik: az emberiség elpusztítására trenírozott modell, a Chaos GPT például inkább vicces, mint ijesztő, de ez nem jelenti, hogy az MI-alkalmazások nem hordoznak komoly egzisztenciális kockázatokat az emberiségre nézve.

Legutóbb a Google korábbi vezérigazgatója, Eric Schmidt is arra figyelmeztetett a The Wall Street Journal egyik rendezvényén, hogy a jelek szerint önmagunk elpusztításával igyekszünk megelőzni az ellenünk lázadó MI fellépését, utalva többek között egyre nyilvánvalóbb demográfiai válságra. Szerinte hamarosan eljön az ideje a nulladik napi szoftveres sérülékenységeket vagy biológiai felfedezéseket termelő MI-rendszereknek, és nagyon jól tennénk, ha felkészülten várnánk az ilyen forgatókönyvek bekövetkeztét, tekintettel arra, hogy az ilyesmivel egészen biztosan megpróbálnak majd visszaélni.

Konzumer tech

A vámtárgyalások miatt csúszhat az amerikai cégek EU-s büntetése

Az Európai Bizottságnak elvileg a héten kellett volna bejelentenie a Meta és az Apple ellen tavaly indított vizsgálatok eredményét, ám sajtóértesülések szerint Brüsszel az USA-val folytatott kereskedelmi tárgyalások miatt jegeli az ügyeket.
 
Hirdetés

Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban

A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.

A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.