A keresőóriás navigációs szolgáltatása egy sor új funkcióval bővül. Ezek mind azt a célt szolgálják, hogy a felhasználó a lehető legtöbb ügyben forduljon a térképes alkalmazáshoz.

A Google-nél nem tétlenkednek, idén már a századik olyan fejlesztés érkezhet meg a cég térképalkalmazásához, amely a mesterséges intelligencia képességeit kihasználva igyekszik könyebbé, jobbá, pontosabbá tenni a tájékozódásunkat. Illetve nem csupán ez utóbbit, mivel a vállalat az elmúlt időszakban szemmel láthatóan azon van, hogy a Maps (Térkép) egyfajta szuperappá fejlődjön, és ne csak egy tájékozódásra használható alkalmazás legyen.

Fejlesztés fejlesztés hátán

A cég hivatalos blogján tegnap megjelent bejegyzés szerint az elkövetkező hetekben egy sor újdonságot kapnak kézhez a felhasználók, illetve bizonyos területeken érdekes pilot projektet is zajlanak. A friss újítások között van például a légszennyezettségi adatok integrálása, illetve a még pontosabb időjárási helyzetet szervesen integráló nézet. Előbbit csak az USA-ban, Ausztráliában és Indiában indítja el a cég, utóbbi viszont globálisan lesz elérhető az elkövetkező hónapokban.

Egy másik fejlesztés a belső terekben történő eligazodást igyekszik megkönnyíteni azzal, hogy a telefon kijelzőjére a kiterjesztett valóság segítségével irányító jelzéseket, nyilakat, feliratokat helyez. A csak bizonyos reptereken, központi állomásokon és bevásárlóközpontokban elérhető funkciót első körben néhány amerikai városban, illetve Tokió és Zürich egyes komplexumaiban lehet majd használni, de az ígéretek szerint a lefedettség idővel bővül majd.

A környezettudatos vállalat képét segithet erősíteni az a bővítmény, amely újfajta prioritással számolja a lehetséges útvonalakat. A Maps algoritmusa a jövőben autmatikusan a kisebb ökolábnyommal rendelkező változatot fogja ajánlani, amennyiben az nem vagy nem sokban tér el a leggyorsabb verziótól. A felhasználó azt is láthatja, milyen széndioxid-kibocsátással járnak az alternatív közlekedési módok és útvonalak. Ahogy legtöbb esetben, ezt a fejlesztést is elsőként az USA-ban lehet majd kipróbálni, de előkészületben van a világszintű bevezetés. 

Koordinált bevásárlás

A fentiektől némileg eltérnek az utolsó említésre váró projektek. Ezekben közös, hogy a bevásárláshoz kapcsolódó kiegészítő szolgáltatások, amelyek azért lehetnek kiemelten fontosak a cég számára, mert ezek azok a lehetőségek, amelyekből közvetlen bevételt is remélhet. A jelenleg két amerikai áruházlánccal megkötött együttműködés keretében például az üzletekkel kapcsolatos információk kibővülnek olyan elemekkel mint például a megrendelt áru felvételének, szállításának időablaka, a kapcsolódó szállítási költségek és a minimum rendelési összeg.

Nyáron pedig egy másik kooperáció indul be a Portlandben a Fred Meyer szupermarket-lánccal. Itt a Maps szorosan integrálódik a partner alkalmazásával. Egy megrendelést követően lehetőség lesz azt a Google Térképhez adni, amely így a megfelelő időben "szól" a felhasználónak, hogy elkészült a csomagja, lehet érte menni. A boltot egy gombnyomással tájékoztatni is lehet arról, hogy várhatóan mikor érkezünk. Sőt még a parkolóhelyünk számát is elküldhetjük a cégnek, hogy annak munkatársa késlekedés nélkül autónkhoz szállíthassa a megvásárolt termékeket.

Mobilitás

Mikrovállalkozót csinált chatbotjából az Anthropic

A házon belül lefolytatott kísérleti projekt során az algoritmus stabilan szállította a furcsábbnál furcsább megoldásokat. A cég igyekszik az itt leszűrt tapasztalatokat a modellek fejlesztésénél kamatoztatni.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.