A Bosch Innovációs Campuson november 7-én sorra kerülő budapesti Art of Projects konferencia kiváló útmutató lesz ehhez.

A legújabb trendek azt mutatják, hogy 2030-ra 25 millió új projektmenedzserre lesz szükség világszerte, olvashatták sokan az amerikai Project Management Institute (PMI) non-profit szakmai szervezet egy 2021-ben kiadott tanulmányában. Ma már mindannyian érezhetjük ezt a növekvő az igényt, ami nem kis részben azzal függ össze, hogy a gyorsuló mindennapjainkban a folyamatos változás maradt az egyetlen állandó tényező. Kézenfekvő megoldás lehet projektmenedzsment eszközökhöz folyamodni a változásokhoz való alkalmazkodásban.

Valószínűleg sokan egyetértenek a PMI fentebb idézett előrejelzésével, de az már sokkal kevésbe egyértelmű, hogyan fog "kinézni" egy projektmenedzser 10-15 év múlva. Agilis, prediktív vagy esetleg hibrid módszertant alkalmaz inkább? Hogyan fog együttműködni az üzleti elemzőkkel, a product ownerekkel vagy éppen a Z-generációs új munkavállalókkal? Hol fogja elsajátítani a szükséges ismereteket és képességeket? Az egyetemen? Esetleg már a középiskolában, vagy inkább majd a munkahelyén, amolyan "learning-by-doing" módon?

A PMI magyarországi tagozata (hivatalos nevén: PMI Budapest, Magyar Tagozat) által évről évre megszervezett angol nyelvű konferencia, az Art of Projects 2024 többek között ezekre a kérdésekre is keresi a válaszokat. A résztvevők a meghívott nemzetközi előadóktól nem csak a szakma legfrissebb trendjeit ismerhetik meg, hanem inspirációt kaphatnak olyan területeken, mint a saját brand fejlesztése, a szakmai tanúsítványok megszerzése vagy az egyéni karrier építése. A kis csoportos szekciókban nagyvállalati módszertanokkal és jógyakorlatokkal ismerkedhetnek meg, az interaktív workshopokon pedig kipróbálhajták a bevált eszközöket.

A legértékesebb szakmai tanúsítvány

Tanulmányok azt mutatják, hogy egy szakmai tanúsítvány megszerzése és az önéletrajzban való feltüntetése jelentősen növelheti az elhelyezkedési esélyeinket, és akár fizetésemeléshez is vezethet. Rachel Wells, a Forbes külső szakértője, egy a nyáron megjelent cikkében arról írt a Semrush nevű, online marketingszolgáltatásokat nyújtó cég statisztikáira hivatkozva, hogy jelenleg a PMI Project Management Professional (PMP) a legértékesebb projektmenedzsment tanúsítvány, mellyel világszerte több mint 1,6 millió kolléga büszkélkedhet. Az idén a 40. születésnapját ünneplő PMP kiemelt figyelmet kap a novemberi Art of Projects konferencián is, ahol a látogatók többek között személyesen is találkozhatnak Lee R. Lamberttel, a PMP tanúsítvány egyik alapítójával, kidolgozójával.

A PMI Budapest önkéntesei segítségével az érdeklődők megismerkedhetnek és kipróbálhatják a PMI saját fejlesztésű ChatGPT alkalmazását is. Az egész napos konferencia egyedülálló lehetőséget biztosít az egyéni network bővítésére, erősítésére akár hazai, akár nemzetközi tekintetben.

További részleteket a konferencia honlapján találnak az érdeklődők.

A szerző PMP minősítésű projektmenedzser, a PMI Budapest, Magyar Tagozat elnöke.

Közösség & HR

Az ilyen figyelmeztetéseket érdemes lenne komolyan venni

Az OpenAI ezúttal a szuperintelligens MI-re való felkészülésen dolgozó csapatát dózerolja le, az egyik távozó tanácsadó szerint a dolgok nem a megnyugtató irányba haladnak.
 
Hirdetés

Rendszerek és emberek: a CIO választásai egy új magyar felmérés tükrében

"Nehéz informatikusnak lenni egy olyan cégben, ahol sok az IT-s" – jegyezte meg egy egészségügyi technológiákat fejlesztő cég informatikai vezetője, amikor megkérdeztük, milyennek látja házon belül az IT és a többi osztály közötti kommunikációt.

Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Hirdetés

Így lehet sok önálló kiberbiztonsági eszközéből egy erősebbet csinálni

A kulcsszó a platform. Ha egy cég jó platformot választ, akkor az egyes eszközök előnyei nem kioltják, hanem erősítik egymást, és még az üzemeltetés is olcsóbb lesz.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.