A Bosch Innovációs Campuson november 7-én sorra kerülő budapesti Art of Projects konferencia kiváló útmutató lesz ehhez.

A legújabb trendek azt mutatják, hogy 2030-ra 25 millió új projektmenedzserre lesz szükség világszerte, olvashatták sokan az amerikai Project Management Institute (PMI) non-profit szakmai szervezet egy 2021-ben kiadott tanulmányában. Ma már mindannyian érezhetjük ezt a növekvő az igényt, ami nem kis részben azzal függ össze, hogy a gyorsuló mindennapjainkban a folyamatos változás maradt az egyetlen állandó tényező. Kézenfekvő megoldás lehet projektmenedzsment eszközökhöz folyamodni a változásokhoz való alkalmazkodásban.

Valószínűleg sokan egyetértenek a PMI fentebb idézett előrejelzésével, de az már sokkal kevésbe egyértelmű, hogyan fog "kinézni" egy projektmenedzser 10-15 év múlva. Agilis, prediktív vagy esetleg hibrid módszertant alkalmaz inkább? Hogyan fog együttműködni az üzleti elemzőkkel, a product ownerekkel vagy éppen a Z-generációs új munkavállalókkal? Hol fogja elsajátítani a szükséges ismereteket és képességeket? Az egyetemen? Esetleg már a középiskolában, vagy inkább majd a munkahelyén, amolyan "learning-by-doing" módon?

A PMI magyarországi tagozata (hivatalos nevén: PMI Budapest, Magyar Tagozat) által évről évre megszervezett angol nyelvű konferencia, az Art of Projects 2024 többek között ezekre a kérdésekre is keresi a válaszokat. A résztvevők a meghívott nemzetközi előadóktól nem csak a szakma legfrissebb trendjeit ismerhetik meg, hanem inspirációt kaphatnak olyan területeken, mint a saját brand fejlesztése, a szakmai tanúsítványok megszerzése vagy az egyéni karrier építése. A kis csoportos szekciókban nagyvállalati módszertanokkal és jógyakorlatokkal ismerkedhetnek meg, az interaktív workshopokon pedig kipróbálhajták a bevált eszközöket.

A legértékesebb szakmai tanúsítvány

Tanulmányok azt mutatják, hogy egy szakmai tanúsítvány megszerzése és az önéletrajzban való feltüntetése jelentősen növelheti az elhelyezkedési esélyeinket, és akár fizetésemeléshez is vezethet. Rachel Wells, a Forbes külső szakértője, egy a nyáron megjelent cikkében arról írt a Semrush nevű, online marketingszolgáltatásokat nyújtó cég statisztikáira hivatkozva, hogy jelenleg a PMI Project Management Professional (PMP) a legértékesebb projektmenedzsment tanúsítvány, mellyel világszerte több mint 1,6 millió kolléga büszkélkedhet. Az idén a 40. születésnapját ünneplő PMP kiemelt figyelmet kap a novemberi Art of Projects konferencián is, ahol a látogatók többek között személyesen is találkozhatnak Lee R. Lamberttel, a PMP tanúsítvány egyik alapítójával, kidolgozójával.

A PMI Budapest önkéntesei segítségével az érdeklődők megismerkedhetnek és kipróbálhatják a PMI saját fejlesztésű ChatGPT alkalmazását is. Az egész napos konferencia egyedülálló lehetőséget biztosít az egyéni network bővítésére, erősítésére akár hazai, akár nemzetközi tekintetben.

További részleteket a konferencia honlapján találnak az érdeklődők.

A szerző PMP minősítésű projektmenedzser, a PMI Budapest, Magyar Tagozat elnöke.

Közösség & HR

CIO Hungary 2025: aki felkészül, az győz?

Beszámolónk második része a 16. CIO Hungary konferencia első napjáról, benne az elmaradhatatlan biztonsági panellel, amit természetesen már a mesterséges intelligencia is tematizált.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.