A legújabb trendek azt mutatják, hogy 2030-ra 25 millió új projektmenedzserre lesz szükség világszerte, olvashatták sokan az amerikai Project Management Institute (PMI) non-profit szakmai szervezet egy 2021-ben kiadott tanulmányában. Ma már mindannyian érezhetjük ezt a növekvő az igényt, ami nem kis részben azzal függ össze, hogy a gyorsuló mindennapjainkban a folyamatos változás maradt az egyetlen állandó tényező. Kézenfekvő megoldás lehet projektmenedzsment eszközökhöz folyamodni a változásokhoz való alkalmazkodásban.
Valószínűleg sokan egyetértenek a PMI fentebb idézett előrejelzésével, de az már sokkal kevésbe egyértelmű, hogyan fog "kinézni" egy projektmenedzser 10-15 év múlva. Agilis, prediktív vagy esetleg hibrid módszertant alkalmaz inkább? Hogyan fog együttműködni az üzleti elemzőkkel, a product ownerekkel vagy éppen a Z-generációs új munkavállalókkal? Hol fogja elsajátítani a szükséges ismereteket és képességeket? Az egyetemen? Esetleg már a középiskolában, vagy inkább majd a munkahelyén, amolyan "learning-by-doing" módon?
A PMI magyarországi tagozata (hivatalos nevén: PMI Budapest, Magyar Tagozat) által évről évre megszervezett angol nyelvű konferencia, az Art of Projects 2024 többek között ezekre a kérdésekre is keresi a válaszokat. A résztvevők a meghívott nemzetközi előadóktól nem csak a szakma legfrissebb trendjeit ismerhetik meg, hanem inspirációt kaphatnak olyan területeken, mint a saját brand fejlesztése, a szakmai tanúsítványok megszerzése vagy az egyéni karrier építése. A kis csoportos szekciókban nagyvállalati módszertanokkal és jógyakorlatokkal ismerkedhetnek meg, az interaktív workshopokon pedig kipróbálhajták a bevált eszközöket.
A legértékesebb szakmai tanúsítvány
Tanulmányok azt mutatják, hogy egy szakmai tanúsítvány megszerzése és az önéletrajzban való feltüntetése jelentősen növelheti az elhelyezkedési esélyeinket, és akár fizetésemeléshez is vezethet. Rachel Wells, a Forbes külső szakértője, egy a nyáron megjelent cikkében arról írt a Semrush nevű, online marketingszolgáltatásokat nyújtó cég statisztikáira hivatkozva, hogy jelenleg a PMI Project Management Professional (PMP) a legértékesebb projektmenedzsment tanúsítvány, mellyel világszerte több mint 1,6 millió kolléga büszkélkedhet. Az idén a 40. születésnapját ünneplő PMP kiemelt figyelmet kap a novemberi Art of Projects konferencián is, ahol a látogatók többek között személyesen is találkozhatnak Lee R. Lamberttel, a PMP tanúsítvány egyik alapítójával, kidolgozójával.
A PMI Budapest önkéntesei segítségével az érdeklődők megismerkedhetnek és kipróbálhatják a PMI saját fejlesztésű ChatGPT alkalmazását is. Az egész napos konferencia egyedülálló lehetőséget biztosít az egyéni network bővítésére, erősítésére akár hazai, akár nemzetközi tekintetben.
További részleteket a konferencia honlapján találnak az érdeklődők.
A szerző PMP minősítésű projektmenedzser, a PMI Budapest, Magyar Tagozat elnöke.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak