Az OpenAI vezetője egy új egészségügyi projekt kapcsán mesélte el, milyen irányban változtatná meg hogy az MI-vel folytatott beszélgetésekre vonatkozó adatvédelmi szabályokat.

A mesterséges intelligenciával megosztott, érzékeny személyes információt az ügyvédi titoktartáshoz hasonló megállapodásokkal szabályozná az OpenAI vezetője. Sam Altman a The Atlanticnak adott interjúban vázolta fel az elképzelését, kiemelve: a társadalomnak kell döntenie róla, hogy szükség van-e az ilyen "MI-privilégiumok" valamilyen változatára. Aki ugyanis ügyvédekkel vagy orvosokkal beszél, az alapból élvezheti a megfelelő jogi védelmet, de ezek mellett még nem létezik semmilyen koncepció a mesterséges intelligenciával folytatott beszélgetések bevonásáról – pedig Altman szerint lehet, hogy szükség lenne rá.

A téma az OpenAI új egészségügyi vállalkozása, a Thrive AI Health kapcsán merült fel, melynek keretei között egy MI-alapú tanácsadót fejlesztenének a felhasználók egészségügyi adatait nyomon követésére és személyre szabott ajánlások összeállítására az alvást, a mozgást vagy a táplálkozást illetően. Az orvosoknak ugyanakkor tilos az egészségügyi adatok kiadása a páciensek engedélye nélkül, és Altman úgy látja, hogy az új technológia esetében szükség van azokra a biztosítékokra, amelyek erősítik a felhasználók bizalmát, és ezen keresztül hozzájárulnak az orvosi kezelések eredményességéhez.

Megint a bizalommal gyűlik meg a bajuk

Maga a Thrive AI Health az OpenAI Startup Fund és az Ariana Huffington-féle Thrive Global közös projektje, ami a mesterséges intelligencia segítségével "demokratizálná a szakértői szintű egészségügyi tanácsadáshoz való hozzáférést", enyhítve a "növekvő egészségügyi egyenlőtlenségeket". Altman szerint sokaknak problémás az egészségügyi szolgáltatások igénybevétele, nem beszélve azok költségeiről vagy hozzáférhetőségéről. Állítólag részéről is ez jelenti a motivációt a Thrive AI-ba való bekapcsolódáshoz, miközben az ágazatban általában is viták övezik az adatok tárolásának és megosztásának szabályozását.

Az OpenAI vezérigazgatója azt is elmondta, hogy meglepőnek tartja, milyen sokan hajlandók olyan dolgokat is elmondani az MI-chatbotoknak, amelyeket más emberekkel nem szívesen osztanak meg. Az adatvédelmi aggályok ezzel együtt különösen élesek a különösen érzékeny és értékes egészségügyi információ esetében, miközben az MI-rendszereket fejlesztő vállalatok már most is védekezésre kényszerülnek a modellek képzéséhez felhasznált, jogvédett online tartalmak ügyében. A bizalomnak ráadásul az sem tesz jót, amikor néha kiderül, hogy az iparági vezetők mit gondolnak valójában az adatok méltányos felhasználásáról.

Közösség & HR

Linus Torvalds eligazította a generatív mesterséges intelligenciát

Már nagyon hiányzott a megfelelő iránymutatás a linuxos közösségnek.
 
Hirdetés

Rendszerek és emberek: a CIO választásai egy új magyar felmérés tükrében

"Nehéz informatikusnak lenni egy olyan cégben, ahol sok az IT-s" – jegyezte meg egy egészségügyi technológiákat fejlesztő cég informatikai vezetője, amikor megkérdeztük, milyennek látja házon belül az IT és a többi osztály közötti kommunikációt.

Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Hirdetés

Így lehet sok önálló kiberbiztonsági eszközéből egy erősebbet csinálni

A kulcsszó a platform. Ha egy cég jó platformot választ, akkor az egyes eszközök előnyei nem kioltják, hanem erősítik egymást, és még az üzemeltetés is olcsóbb lesz.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.