Közel tíz éve szűnt meg a lengyel gyökerű régiós disztribútor magyarországi fióktelepe. Idén áprilistól kft.-ként tér vissza a magyar piacra.

Önálló cégformában tér vissza a magyar piacra a Veracomp. Az 1991-ben alapított lengyel disztribútor cég hivatalosan – és megszakításokkal – 2006 óta van jelen, akkor jegyezték be a Veracomp SA Magyarországi Fióktelepet, ám a fióktelep 2010-ben bezárt.

Idén áprilistól azonban már kft.-két veszi fel a magyarországi fonalat a cég (magát a leányvállalatot március elején jegyezte be a cégbíróság). Elsősorban IT-biztonsági területen folytat ún. értéknövelt disztribútori (VAD – Value-Added Distributor) tevékenységet. A viszonteladói hálózaton keresztül történő értékesítésen túl a képviselt termékek mellé többek között üzleti tanácsadást és műszaki támogatás is nyújt.

A mintegy 400 főt foglalkoztató disztribútor jelenleg 19 közép-kelet-európai országban van jelen Észtországtól Albániáig. A régióban több mint 150 gyártó mintegy 190 ezer termékével foglalkozik, és elsősorban a vállalati (nagyvállalat és kkv) piacra fókuszál. A magyar leányvállalat elindulásról kiadott közlemény szerint idén elsősorban a biztonsági, a unified communication- és a hálózatitároló-portfóliójukat tervezik bővíteni.

A magyar leányvállalat olyan gyártók termékeit kínálja – illetve nyújt hozzájuk üzleti és műszaki támogatást –, mint a többek között hálózati elemző eszközöket fejlesztő Gigamon, a végponti eszközkezelő megoldásokat szállító Infoblox, a Proofpoint (emailbiztonság, adatszivárgás elleni védelem stb.) vagy a Nessus hálózatszkennelő szoftveréről ismert Tenable. Emellett a rendszerintegrátoroknak áprilistól szállítják a PureStorage Primary Storage Array megoldásokat is.

A Veracomp leányvállalatát Fórján Tamás irányítja, aki a 2F 2000 Kft. tulajdonos-vezetőjeként 2006-ban még az F-Secure magyarországi disztrubúciójáért versenyzett a Veracomppal.

Biztonság

Jól halad az Atlassian a felhős átállással

A termékek Server változatának kivezetésével kevesebb ügyfelet veszítettek, mint amennyivel a menedzsment eredetileg számolt.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.