Okosszemüveg egyesíti a kiterjesztett valóságot a GPT-4 nagy nyelvi modell képességeivel, az eredmény pedig érdekes, ha ebben a formában nem is vehető komolyan.

A Stanford Egyetem hallgatóiból álló csapat olyan okosszemüveget épített, amelyik képes megjeleníteni a felhasználó szeme előtt az OpenAI GPT-4 nagy nyelvi modelljével generált kimeneteket – olvasható a Futurism riportjában. A Rizz GPT néven hivatkozott alkalmazás az egyik fejlesztő, Bryan Hau-Ping Chiang Twitter-bejegyzése szerint "szolgáltatásként kínál valós idejű karizmát a viselőjének", miután végighallgatja beszélgetéseit, és pontosan megmondja neki, hogy mire mit kellene válaszolnia.

A Charisma as a Service (CaaS) néven hivatkozott megoldás ennek megfelelően segíthet, ha valaki jól akar szerepelni egy állásinterjún, vagy egyengetheti akár a randevúkat is. A szemüveg a Brilliant Labs monoklira hasonlító, lényegében bármilyen szemüvegre rápattintható eszközét használja, így a személyes vonzerőhöz fizikai értelemben nem feltétlenül járul majd hozzá. Mindenesetre kamerával, mikrofonnal és nagy felbontású kijelzővel rendelkezik, amelyen a GPT-4 szövegét pörgeti.
 


Azt az OpenAI beszédfelismerő szoftvere, a Whisper teszi lehetővé, hogy a szemüveg közvetlenül a chatbothoz továbbítsa a beszélgetéseket, ami aztán pillanatok alatt választ generál az okosszemüveg viselőjének. A fenti hivatkozáson egy rövid videó is bemutatja, hogy mindezt hogyan kell elképzelni a gyakorlatban, a felhasználó szemszögéből. És ennek alapján egyelőre úgy fest, hogy a technológián még rengeteget kell dolgozniuk a fejlesztőknek, ha komolyan gondolják a karizmaszolgáltatást.

Inkább csak egy érdekes kísérlet

Azt a nyilvánvaló dolgot a kommentárok is kiemelik, hogy ha az oksoszemüveg tökéletesen jól használható lenne, akkor is borzalmas ötletnek tűnik, hogy az ember teljesen a GTP-4-re bízza magát egy potenciális partnerrel vagy munkaadóval való találkozás során. Bár csábítónak tűnhet, hogy az MI időnként kisegítsen a kínosabb beszélgetések alkalmával, a dolog akkor is a Black Mirror sorozatra emlékeztet, ha csak egy kísérletről van szó az MI és a kiterjesztett valóság (AR) együttes alkalmazásáról.

Szerencsére úgy tűnik, hogy a dedikált AR-lencsék megjelenéséig az ilyen eszközök nem igazán lesznek életképesek, másrészt a ChatGPT sem igazán erős benne, hogy feldolgozza a való világban zajló interakciókat. Ahogy a The Independent egy mulatságos esettanulmányban be is mutatta, a mesterséges intelligenciával hajtott chatbot képtelen eligazodni például a valós személyek között zajló udvarlás árnyalatain, így az sem tűnik valószínűnek, hogy a Rizz GPT bárkiből randikirályt faraghat majd.

Közösség & HR

Nem sok mindenkit érdekel az Apple szuperszemüvege

A beszámolók alapján elolvadt az érdeklődés a Vision Pro headsetek iránt, az Apple néhány üzletében szinte nem is keresik a gyártó legújabb hardveres termékét.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.