Öles léptekkel fejleszt a közösségi hálózatok királya. Mostantól például már nem kell visszavonni a hibásan publikált üzeneteket, hiszen tudunk szerkeszteni is.
Pestiesen csak annyit lehet hozzátenni a Facebook most élesedett új fejlesztéséhez, hogy "jó reggelt kívánunk". A közösségi oldalon ugyanis eddig tartott bevezetni a bejegyzések utólagos szerkesztésének lehetőségét.

Kőkorszakból a középkorba  Eddig, azaz a Facebook nyolcéves fennállása alatt csak úgy tudtak a magán és üzleti felhasználók javítani egy kommentben utólag felfedezett hibát, hogy egy újabb üzenetben küldték el a javítást, vagy visszavonták a teljes megjegyzést, és újra posztolták immár helyesen. Mondanunk sem kell, egyik sem volt tökéletes megoldás.



Mostantól azonban a kommenteket könnyedén lehet módosítani a jobb felső sarokban megjelenő ceruzás ikonra kattintva. Ez egyébként nem csak a "ynomdahubak" javításánál jön jól. Például így már folyamatosan frissíthető egy bejegyzés, és nem újabb és újabb megjegyzéseket beírni az üzenet aktuális legaljára. Események közösségi médiás közvetítésénél egész hasznos lehet ez a bámulatosan innovatív megoldás.

Céges oldalaknál egyébként jelenleg nem teljesen százszázalékos a szerkesztés működése. Várhatóan eltart egy ideig, mire mindenhol tökéletesen átállnak az új szisztémára.


Tudom, mit írtál elsőre!  A nyomok eltűntetésére azonban a szerkesztés nem lesz alkalmas, hiszen a módosított bejegyzéseknél megjelenik a szerkesztési előzményeket felhozó link. Itt pedig jól látszik, milyen változtatásokat és mikor eszközöltek egy-egy bejegyzésen. Továbbgondolva a közvetítéses példát: egy sportmérkőzés esetében például meg lehet nézni, hogy alakult ki az éppen kiírt állás.

Egy szó mint száz, rendkívül hasznosnak tartjuk az új fejlesztést, csak azt nem értjük, miért kellett erre nyolc évig várni?

A Facebook is megnyitotta appboltját
Finomodtak a Facebook-adminok lehetőségei
 

Hamarosan robotaxik tudhatják le az Uber-fuvarokat

A fuvarozó cég a tervek szerint az elektromos autókat gyártó Lucid és az önvezető rendszereket fejlesztő Nuro segítségével érné el azt, aminek önálló megvalósításáról még 2020-ban tett le.
 
A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.