A jól értesült források szerint egy tablettel, egy headsettel és egy laptoppal frissülhet az almás portfólió. A jövevényekben közös, hogy mindegyikben a cég új M5 csipje dolgozik.

A héten mindenféle csinnadratta nélkül, maximum sajtóközleményekkel támogatva kerül a polcokra több Apple-termék frissített változata. Mindezt a Bloomberg hasábjain osztotta meg az almás kérdésekben nagy szakértőnek számító Mark Gurman.

Az újságíró értesülései szerint a napokban érkezhet egy-egy új iPad Pro és Vision Pro, illetve jó esély van egy 14 hüvelykes MacBook Pro bemutatkozására is. A külön sajtóesemény nélkül, esetleg egy rövid promóciós videóval debütáló trióban közös elem, hogy mindegyikbe a cég saját fejlesztésű új csipjét, az M5-öt szerelték.

Mérsékelten érdekes újdonságok

Az új táblagép kapcsán nemrégiben egy orosz YouTube-csatornának köszönhetően már egészen konkrét dolgok is kiszivárogtak. Ezek alapján elmondható, hogy a legújabb iPad Pro nem tekinthető forradalminak, az M5 csipen kívül egyedül a minimum 12 gigabájtnyi RAM említhető.

A helyét a piacon nem nagyon találó Vision Pro headsettel kapcsolatban sem várható semmi bombasztikus. Az M5 mellett itt erősítésként érkezhet egy R2 is, ami az eszköz adatfeldolgozási képességein javíthat. Ezen túl a frissített verzió maximum egy új színnel, esetleg egy kényelmesebb fejpánttal lehet több elődjénél.

A mostani pletykákhoz tartozik, hogy Gurman szerint a cég végleg felhagyott az olcsóbb Vision Pro ütletével, és helyette inkább az olyan okosszemüvegekre koncentrál, mint amilyenekkel mostanában a rivális Meta nyomul látványosan.

Végezetül szó volt a 14 hüvelykes MacBook Próról is, ám az egyelőre még a belső források alapján sem világos, hogy a számítógép frissített változata szintén ezen a héten kerül-e kereskedelmi forgalomba. Amennyiben igen, akkor viszont valószínűleg nem sokban fog eltérni a tavaly bemutatott előző szériától.

Konzumer tech

Kezd eldurvulni az MI-vel összehegesztett iskolai dolgozatok rutinja

Egy ausztrál egyetem példája megmutatja, hogy az sem alhat nyugodtan, aki nem a mesterséges intelligenciával végezteti el a saját feladatait.
 
A mesterséges intelligencia nemcsak az alkalmazásfejlesztést gyorsítja. Hasonló hatékonysággal támogatja a kiberbűnözőket is.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.