A vállalat közölte, hogy a Facebook Marketplace apróhirdetési platformon a jövőben ugyanolyan feltételeket biztosít a konkurens szolgáltatók ajánlatainak megjelenítésére.

A többek között a Facebookot is birtokló Meta Platforms tegnap részletesen bemutatta, hogy képzeli el a jogszabályoknak való megfelelést Európában azt követően, hogy tavaly apróhirdetési szolgáltatásának versenyellenes működése miatt közel 800 millió eurós bírságot szabott ki rá az Európai Bizottság.

A Facebook Marketplace Partner Program leírása szerint lehetővé teszi az Európai Gazdasági Térségben aktív apróhirdetési szolgáltatóknak, hogy ajánlataikat a Facebook Marketplace-en is közzétegyék. Ezek a vállalat ígérete szerint ugyanolyan elbánásban részesülnek, mint a Meta saját hirdetései.

A felhasználók egyesével eldönthetik, hogy konkrétan melyik szolgáltató kínálatát szeretnék megjeleníteni a Marketplace ajánlati listájában. A különböző helyről származó tételek közötti eligazodást pedig a beazonosítást segítő grafikai elemmel igyekeznek segíteni.

A programhoz csatlakozók első körben ingyenesen jeleníthetik meg kínálatukat a Meta rendszerében, ami később kattintásalapú jutalékos elszámolásra változik. Az egyelőre nem tisztázott, hogy egy-egy hirdetés lekattintásáért mennyit számít fel majd konkurenseinek a közösségi óriás.

Az Európai Bizottság a maga részéről csak annyit közölt: vizsgálják, hogy a fenti lépésekkel összhangba kerül-e a Meta üzleti gyakorlata a régióban érvényes jogszabályokkal. 

Nem ízlik, amit Brüsszelben kifőztek

Mindez természetesen nem jelenti azt, hogy a Metánál beletörődnének a helyzetbe. A cég már a tavaly novemberi gigabírság kiszabásakor egyértelművé tette, hogy nem ért egyet az EU-s vizsgálati jelentéssel, és jogi úton igyekszik érvényt szerezni igazának.

A bíróságok mellett ugyanakkor legmagasabb szintű politikai kapcsolatait is próbálja csatasorba állítani Mark Zuckerberg vezérigazgató. A Facebook alapítója az utóbbi hónapokban látványos gesztusokkal lavírozta egyre közelebb magát Donald Trump elnökhöz, aki a választási kampány korai szakaszában még börtönnel fenyegette a Meta vezérét.

Zuckerberg többször elmondta, hogy az EU szabályozása kifejezetten az amerikai vállalatok kipécézésére lett kialakítva, aminek célja nem más, mint a tengerentúli cégek megsarcolása. Vélhetően a vezérigazgató ezekkel a nyilatkozatokkal vörös posztót próbál lengetni Trump előtt, aki szereti magát az amerikai érdekek legnagyobb védelmezőjeként beállítani, amit leginkább súlyos vámok belengetésével igyekszik alátámasztani.

Piaci hírek

Működőképes-e a magyar MI-stratégia?

Az IVSZ is véleményezte a Nagy Márton és Palkovics László jegyezte stratégiát.
 
Hirdetés

A kifizetett energia
60%-a elvész, de egy audit feltárja, hol folyik el a pénzünk

A Schneider Electric energiahatékonysági szolgáltatása átfogó megoldást kínál, amely támogatja a cégek energiahatékonyság-növelési programjaik megvalósításában, az iparágban vezető megoldások, szolgáltatások és szakértők segítségével.

A vállalati IT-rendszerek egyik legnagyobb kihívása ma már nem a hardver beszerzése vagy a szoftverek integrációja, hanem az üzemeltetés. A modern storage-megoldások válasza erre az automatizáció és a menedzsment egyszerűsítése.

a melléklet támogatója az EURO ONE

Hirdetés

Hatékony adattárolás, biztonságosabb működés: HPE storage az EURO ONE szakértelmével

Az adatmennyiség rohamos növekedése, a kritikus üzleti alkalmazások rendelkezésre állási követelményei és a kiberbiztonsági fenyegetések mind olyan tényezők, amelyek túlmutatnak a hagyományos storage-megoldások képességein.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.