A Firefly videós modellje is olyan lehetőségeket biztosít majd az Adobe Creative Cloud alkalmazásaiban, mint amilyen a rövid klipek elkészítése szöveges és képes promptok alapján.

A szoftvergyártó szerdán közölte, hogy még ebben az évben bemutatja egy újabb, generatív mesterséges intelligenciára épülő videókészítő és -szerkesztő eszközt, tovább bővítve a kreatív szakemberek munkájához szánt alkalmazáscsomagját. Az Adobe Firefly Video Model néven hivatkozott program egyelőre korlátozott kiadásban, béta verzióban jelenik meg, és csatlakozik a Photoshop gyártójának Firefly képgeneráló alkalmazásaihoz, amelyek eddig állóképek vagy vektorgrafikák készítését tették lehetővé. Ezzel az Adobe is belép a mesterségesintelligencia-alapú videógeneráló eszközök egyre növekvő piacára az OpenAI (Sora), a Stability AI (Stable Video Diffusion) és más vállalkozások mellé.

Az új eszközzel a bejelentés értelmében öt másodperces klipeket lehet majd generálni egy-egy prompthoz, amelyekről szólva az is kiderült, hogy képes lesz szöveges és képes utasításokat is értelmezni promptokat is értelmezni. A felhasználók ennek során beállíthatnak különféle kameraállásokat, pásztázhatnak, mozgathatják és zoomolhatnak is a rövid filmekben. A Reuters ezzel kapcsolatban az Adobe generatív mesterséges intelligenciáért felelős alelnökét idézi, aki szerint a társaság komoly beruházásokkal biztosítja a promptok azonnali feldolgozásának képességét és a megfelelő kimeneti minőséget, ezért a Firefly Video Model pedig más MI-modelleknél pontosabban követheti a felhasználók útmutatásait.

A befetetők is lazíthatnak egy kicsit

A hírügynökség beszámolójából kiderül, hogy az Adobe a videós modellt is olyan nyilvánosan hozzáférhető vagy licencelt tartalmakkal képzi, amelyek használatára engedélye van, vagyis nem nyúl hozzá kéretlenül saját ügyfeleinek alkotásaihoz. Az Adobe Stock adatbázisában így is már 400 millió olyan kép, illusztráció és film szerepel, ami nem tartalmaz szellemi tulajdont, védjegyeket vagy felismerhető karaktereket. Ide tartozik, hogy az Adobe az áprilisi preview "rendkívül pozitív felhasználói fogadtatását" követően kiadja a Generative Extend nevű eszközét is, amivel a Premiere Pro videószerkesztőben lehet majd a meglévő klipeket legfeljebb 2 másodperces betétekkel kiegészíteni vagy meghosszabbítani.

Ahogy korábban írtuk, az Adobe részvényei az idén sokáig lejtmenetben voltak, miután a piacon aggasztónak tartották, hogy a generatív MI-eszközök fejlődése veszélybe sodorhatja a vállalat fő üzleti tevékenységet. Az ilyen bejelentések ezért fontos üzeneteket hordoznak a befektetőknek is, a Firefly Video Modellel pedig az Adobe részvényárfolyama máris visszakapaszkodott az év eleji szintre, miután júniusra elveszítette az akkori értékének negyedét. Az MI-képességek mellett az Adobe azzal próbálja magát megkülönböztetni a versenytársaktól, hogy "kereskedelmileg biztonságos" mesterségesintelligencia-modelleket kínál, és azt ígéri, hogy szolgáltatásait jogilag rendezett státuszú bemeneti adatokra építi.

Konzumer tech

A magyarok nemigen hisznek az önvezető autózásban

Egy friss reprezentatív kutatás szerint honfitársaink többsége maximum a távoli jövőbe teszi a robotaxik általános elterjedését.
 
A teljes életciklust lefedő rendszerek képesek megszüntetni azt a káoszt, ami a szervezetek zöménél még mindig akadályozza az információáramlást.

a melléklet támogatója a GLOBAL-UNION Kft., a Kyocera márka kizárólagos magyar disztribútora

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.