A Humane nevű, konzumer termékeket és szolgáltatásokat fejlesztő startup jövőlépe alapján a mesterséges intelligenciával az alapvető hétköznapi felhasználásokat is meghódíthatják a hordható eszközök, teljesen opcionálissá téve a képernyőket. A vancouveri TED konferencián a társaság egyik alapítója, Imran Chaudhri egy ilyen eszközt demózott: amikor a beszédét megszakította egy (természetesen megrendezett) bejövő hívás hangjelzése, nem nyúlt a zsebébe a telefonjáért, hanem a hívásértesítést és az ahhoz tartozó válaszgombokat a saját tenyerére vetített képen vette szemügyre.
Ennél sokkal többet nem tudunk az eszközről, amelynek működéséről a Humane a következő hónapokban tesz majd közzé további részleteket. A prezentáció mindenesetre kitért a hozzá tartozó asszisztensi képességeire is, például javaslatot tett a vancouveri ajándékvásárlásra, vagy gyorsan lefordította és megismételte a Chaudhri által kimondott mondatot franciául, méghozzá az ő hangját utánozva. Eközben magát a hang- és gesztusvezérelt eszközt a dzsekije felső zsebében hordta, és mint kiderült, azt más megoldásokkal szemben már nem kell csatlakoztatni egy közelben lévő okostelefonhoz.
Egyelőre tényleg láthatatlan
A 2017 óta működő Humane-t Chaudhri és ugyancsak interfészek tervezésével foglalkozó házastársa, Bethany Bongiorno alapították, akik mindketten az Apple korábbi alkalmazottai. A nyilvános adatok szerint a társaság már 230 millió dollárnyi befektetői pénzt szerzett a fejlesztéseire, és a legutóbbi, 100 millió dolláros befektetési kört éppen idén márciusban zárta. A most bemutatott eszközről már sokfelé úgy írnak, mint ami akár az iPhone-t is nyugdíjba küldheti, bár egyelőre nem világos, hogy erre miért lenne feltétlenül képes egy kamerát, lézerprojektort és hanghívásokat biztosító kütyü.
Chaudhri szerint a "láthatatlan eszközöknek" olyan könnyen használhatónak kell lenniük, hogy szinte meg is feledkezzünk a létezésükről. Igaz, hogy az érintőképernyő a jelenlegi kommunikáció alapja, és az új eszköz ilyet már nem tartalmaz, de ettől még ennek is szüksége van valamilyen kijelzőfelületre, a kabát zsebében pedig továbbra is ott lapul a készülék agya és az egészet tápláló akkumulátor. Az iPhone-gyilkosságról fantáziáló kommentárok mellett így többségben vannak azok a vélemények, amelyek a modult érdekes kiegészítőnek tartják, de nem látják benne az iPhone végzetét.
Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban
A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak