Amikor egy vállalat vagy márka nevében elindul egy új Facebook oldal, az üzemeltetők egyértelmű célja, hogy minél több követőt elérjenek. De vajon egyértelmű út ehhez a macskás videók megosztása, vagy épp a naponta tucatnyi hivatalos közlemény megjenentetése?
Beszéljünk a követőkhöz minél többet, így közvetlenebbnek tűnünk, és letaroljuk őket az üzeneteinkkel – elég sokan gondolkodnak így, amikor egy cég, márka vagy termék "nevében"  Facebook oldalt indítanak. Szerencsére manapság már konkrét statisztikák, felmérések segítenek eldönteni, mik a legjobb lépések egy Facebook oldal sikerre viteléhez. A jelszó a viralitás.

Közösségi levegőben terjed A Facebook oldalak üzemeltetői gyakran esnek abba a hibába, hogy az új felületet is csak egyfajta reklám-szócsőként használják, pedig a közösségi oldalak ereje épp a közösségben rejlik. Itt nem visz előre, ha telepumpáljuk a véletlenül beeső lájkolókat tartalommal, ekkor ugyanis még akár a meglévő rajongókat is elijesztjük, az viszont biztos, hogy továbbosztani nem fogják a tonnányi információt.

A viralitás egy könnyen kiszámolható "mérce" annak eldöntésére, mennyire hatékonyak a megosztott tartalmaink: az egyes postok lájkjait, megosztásait és kommentjeit összeadjuk, elosztjuk az oldal követőinek számával, majd megszorozzuk százzal. Kissé túl "matekosnak" tűnhet a módszer, de az alábbi infografikán máris jól látható, hogy tökéletes eszköz a posztok hatékonyságának mérésére. Nézzük csak, mit és hogyan üzennek mostanában a Facebook oldalakon... és ehelyett hogyan kéne mindezt jól csinálni.



HR-esek, a Facebookon is van határ!
Hogy ne csináljunk céges Facebook oldalt?
Facebook-kisokos: miért nem jelenik meg minden bejegyzés?


MI buktatja le a tudományos cikkeket író ChatGPT-t

Sárkány ellen sárkányfű - gondolta egy tudóscsapat, és betanított egy algoritmust arra, hogy kiszúrja a generatív mesterséges intelligenciával gyártott kamu tudományos cikkeket.
 
Hirdetés

Sokkolja a magyar cégeket, hogy ilyen támogatás is létezik

Mennyibe kerülhet, hogy a hoszting szolgáltató éjjel-nappal 60 másodpercen belül felvegye nekünk a telefont, és vezető rendszergazdái azonnal foglalkozzanak a problémánkkal? A vshosting~ szerint nem is biztos, hogy annyira sokba.

Valószínűleg soha. A piackutatók szerint a felhő mellett is dinamikusan növekszik a hosting iránti igény.

a melléklet támogatója a vshosting

Létezik egy ortodox irányzat, mely szerint a jelszavak legyenek minél hosszabbak és összetettebbek, valamint cseréljük azokat minél gyakrabban. Valóban ettől lesznek a rendszereink biztonságosabbak? Pfeiffer Szilárd (Balasys) írása.

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 2. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 3. rész

A felmérésekből egyre inkább kiderül, hogy az alkalmazottak megtartása vagy távozása sokszor azon múlik, amit a szervezetük nem csinál, nem pedig azon, amiben egymásra licitál a többi munkáltatóval.

Ezért fontos számszerűsíteni a biztonsági kockázatokat

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2023 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.