A japán kormányfő szerint a G7-csoport év végéig összehozza majd a mesterséges intelligencia fejlesztésére vonatkozó nemzetközi megállapodást.

A G7-es országok vezetői májusban állapodtak meg a mesterséges intelligencia megbízhatóságát célzó szabványok szükségességéről, hirosimai csúcstalálkozójukon pedig közös nyilatkozatban ismerték el, hogy a technológia szabályozása nem tartott lépést annak fejlődésével. Ebben azt is megfogalmazták, hogy a közös célra irányuló megközelítések eltérőek lehetnek, de az MI-re vonatkozó kereteknek összhangban kell lenniük a demokratikus értékekkel. A Reuters beszámolója szerint a G7-csoport azonnali vizsgálat mellett döntött a leginkább felkapott terület, a generatív mesterséges intelligencia lehetőségeiről és kihívásairól, a soros japán elnökség pedig támogatást ígért a technológia publikus és ipari célú bevezetéséhez, figyelemmel kísérve annak kockázatait is.

Az ENSZ internet-szabályozási kérdésekkel foglalkozó állandó fórumának (Internet Governance Forum, IGF) kiotói rendezvényén Kisida Fumio japán kormányfő most azt is bejelentette, hogy a G7-ek vezetői az év végéig megegyeznek a mesterséges intelligencia nemzetközi szabályozásról. A tagok a hirosimai MI-folyamatként (Hiroshima AI Process) ismert összehangolt megközelítés részeként fogalmazzák meg a vonatkozó irányelveket, sürgősséggel tárgyalva a fejlett MI-rendszerek fejlesztőire vonatkozó magatartási kódexet is az őszi G7-csúcsra való felkészülés során.

Nagy lehetőség és ugyanolyan nagy kockázat

A hét tagország, vagyis az Egyesült Államok, Kanada, Japán, az Egyesült Királyság, Franciaország, Németország és Olaszország a keretek felállítsa során építene a kormányzati, tudományos, civil és piaci szereplők megbeszéléseire is az IGF-en keresztül. Kisida a különböző érdekelt felek véleményére alapozva olyan szabályokat ígért, amelyek a nemzetközi közösség minden tagjának lehetővé teszi a technológiából fakadó gazdasági növekedést és javuló életkörülményeket. A generatív mesterséges intelligencia hatásait az internethez hasonlította, amelyek drámai változásokat hoznak a világban.

Bár a japán miniszterelnök az internetet is alapvető fontosságúnak nevezte a demokratikus társadalmak és az emberiség fejlődése, egészsége és biztonsága szempontjából, figyelmeztetett rá, hogy a világháló a dezinformáció, a számítógépes támadások és kiberbűnözés felfutását is elősegítette, ami éppenséggel veszélyt jelent biztonságunkra és szabad társadalmi-gazdasági tevékenységünkre. Éppen ezért olyan technológiák kifejlesztését is szorgalmazta, amelyek segítenek majd a mesterséges intelligencia által előállított információ eredetének és valódiságának igazolásában.

Piaci hírek

Lekapcsolták az alvilág külön bejáratú kommunikációs hálózatát

Az Europol által összefogott akcióban összesen kilenc ország bűnöldöző szerve vett részt. A rajtaütésekkel sikerült kiiktatni egy a bűnözők által előszeretettel használt titkosított hálózatot.
 
Minden törekvés ellenére jobb, ha megbarátkozunk azzal, hogy a nyomtatás velünk marad.

a melléklet támogatója a GLOBAL-UNION Kft., a Kyocera márka kizárólagos magyar disztribútora

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.