A tavaly bemutatott Unitree G1 humanoid robotot alapkiszerelésben bruttó szűk 12 millió forintért kínálja a hazai forgalmazó.

Nem feltétlenül fogja ellepni a hazai nappalikat, de ha humanoid robot vásárlására adnánk a fejünket, akkor azt már magyar forgalmazón keresztül is megtehetjük. A ivatalos közép-európai márkaképviseletként működő Infuze Robotics ma kiadott sajtóközleménye a világ első kereskedelmi forgalomban kapható, valós méretű humanoid robotjaként hivatkozik az Unitree tavaly tavasszal bemutatott G1-es modelljére.

Ahogy az alábbi bemutató videóban is látható, a nagyjából 130 centiméteres gépember meglehetősen összetett mozgássorokra képes. A robot egyenetlen és nehéz terepen is stabil mozgást produkál, nyugalmi állapotából pedig még egy jól irányzott fenékbe billentéssel sem könnyű kimozdítani.
 


A közlemény a modell kiemelkedő képességei között említi a teherhordó funkciót, amely lehetővé teszi, hogy különböző súlyelosztással is egyensúlyban maradjon. A karjai és lábai az emberi végtagok képességein túlmutató mozgástartománnyal rendelkeznek, így olyan mozdulatokat is végre tudnak hajtani, amire az ember nem képes. Szenzorok tekintetében a típus 3D LiDAR-ral és mélységkamerával rendelkezik, amelyek elengedhetetlenek a környezet feltérképezésében és elemzésében.

A G1 rugalmasságára alapozva a forgalmazó reméli, hogy bevethetőségi területe rendkívül széles lesz, legyen szó ipari automatizálásról, kereskedelmi, kutatási, oktatási, logisztikai, vagy akár háztartási alkalmazásról. Utóbbit azért egyelőre maximum a legtehetősebb háztartások engedhetik meg maguknak, hiszen a gyártó által 16 ezer dollárra taksált alapmodell árcédulája Magyarországra érve már megközelíti a bruttó 12 millió forintot.

Kiléphetnek a vásári komédiás szerepköréből

A modell hazai megjelenése mindenesetre jelzi, hogy a technológiai fejlődés egyre közelebb hozza a lehetőségét annak, hogy az önműködő humanoid robotokkal ne csak technológia kiállítások show-elemeként, hanem egyre több helyen és feladatkörben találkozzunk akár Magyarországon is. Ha viszont futóversenyen akarnánk összemérni velük a képességeinket, azért egyelőre Pekingig kell utazni.

Mobilitás

Rendőri fellépés vetett véget az első utcai ember-robot veszekedésnek

A kínai Makaón egy idős asszony támadta le a háta mögött tébláboló humanoidot, aki véletlenül alaposan ráijesztett.
 
A VMware felvásárlása és licencelési gyakorlatának átalakítása erősen rányomta a bélyegét az adatközponti infrastruktúrára: a korábban kiszámítható alap bizonytalanná és gyakran költségesebbé vált.

a melléklet támogatója az EURO ONE

Egy kormányrendelet alapjaiban formálják át 2026-tól az állami intézmények és vállalatok szoftvergazdálkodási gyakorlatát.

Projektek O-gyűrűje. Mit tanulhat egy projektvezető a Challenger tragédiájából?

A Corvinus Egyetem és a Complexity Science Hub kutatói megmérték: a Python kódok közel harmadát ma már mesterséges intelligencia írja, és ebből a szenior fejlesztők profitálnak.

Rengeteg ország áll át helyi MI-platformra

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2026 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.