Úgy tűnik, továbbra sem jár rosszul, aki informatikai területen helyezkedik el. A szektorra specializálódott Bluebird munkaközvetítő és fejvadász cég éves felmérése szerint mind Magyarországon, mind nemzetközi szinten emelkedőben vannak a bérek, különösen a fejlett technológiákban jártas és felhőalapú megoldásokra specializálódott szakemberek esetében. Itthon egyes területeken 10-15 százalékkal is többet vihetnek haza a szakemberek, mint egy évvel ezelőtt.
Repkednek a milliók
IT vezetők esetében a senior szintű pozíciókban az éves bruttó fizetések 1,7 millió és 2,5 millió Ft között mozognak. A szoftverfejlesztési projektek irányításáért és koordinálásáért felelős IT Development Manager bruttó bére 1,65 millió és 2,4 millió Ft között alakul, míg a komplex technológiai és biztonsági tudással rendelkező és a szervezet IT biztonsági stratégiájának kidolgozásáért és végrehajtásáért felelős IT Security Manager akár 2,5 millió Ft-ot is kereshet.
A szoftverfejlesztők bruttó bérei is magasak: egy Java fejlesztő senior szinten 1,6 millió Ft és 2 millió Ft közötti fizetésre számíthat, míg a mind frontend, mind backend feladatokkal foglalkozó FullStack fejlesztő akár 2 millió Ft-ot is elérhet. A Python fejlesztők senior kategóriában elérhetik a 2,2 millió Ft-os határt.
Az adatok gyűjtéséért, elemzéséért és értelmezéséért felelős Data Scientist és az adatokból tanuló algoritmusok fejlesztésére és implementálására specializálódott Machine Learning mérnökök bérei is dinamikusan növekedtek: egy Machine Learning szakember senior szinten akár 2,6 millió Ft-os bruttó bérre is számíthat. A DevOps mérnökök, különösen a felhő alapú technológiákat alkalmazók, szintén magas bérezést kapnak: senior szinten 2,4 millió Ft-ot is elérhetnek.
Az IT biztonsági szakemberek és architechtek fizetése is a magasabb tartományba esik. Az IT Security Architect a biztonsági kockázatok azonosításáért és elemzéséért, a biztonsági szabványok és irányelvek kidolgozásáért, valamint a megfelelő biztonsági technológiák és eszközök kiválasztásáért és integrálásáért felel. Ők bruttó 1,8 millió és 2,3 millió Ft közötti bérre számíthatnak, míg egy Solution Architect esetében – aki biztosítja, hogy a különböző rendszerek és szolgáltatások integrációja a meglévő infrastruktúrába illeszkedjen – a bér 1,8 millió és 2,4 millió Ft között mozog. Az ilyen pozíciókban elvárás a széleskörű technológiai tudás és a különböző rendszerek integrálásának képessége is.
Mozgásban kell maradni
A jelentés szeirnt a 2025-ös év a technológiai területen a folyamatos fejlődés és innováció jegyében telik majd. Az IT szakembereknek alkalmazkodniuk kell az új trendekhez és technológiákhoz, hogy fenntartsák versenyképességüket a dinamikusan változó piacon.
A bérekkel kapcsolatban pozitívak a szakértői várakozások, különösen az olyan kurrensnek számító témák esetében, mint amilyen a mesterséges intelligencia, a kiberbiztonság és a felhőalapú megoldások. Az elérhető fizetési szintet pedig egyre jobban befolyásolja az egyes részterületeken meglévő szakértelem és specializáció.
Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban
A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió. A valódi előrelépéshez olyan infrastruktúrára, szolgáltatásokra és partneri támogatásra van szükség, amelyek nemcsak technológiai válaszokat adnak, hanem üzletileg is működőképes megoldásokat kínálnak.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak